Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Remont ulicy Krakowskiej zakończy się dopiero w marcu 2012

Remont ulicy Krakowskiej zakończy się dopiero w marcu 2012Kompleksowa rewitalizacja tej części miasta zakończy się około marca. Powód – Tarnowskie Wodociągi odkryły niezinwentaryzowane dotychczas sieci kanalizacyjne, do których, jak stwierdzono, były podłączone odpływy wód opadowych sąsiadujących z ulicą Krakowską kamienic. Konieczna jest ich modernizacja.

Prace remontowe na dolnym odcinku ul. Krakowskiej koncentrują się głównie na tej modernizacji. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec marca przyszłego roku. W tym roku natomiast oddany zostanie do użytku najprawdopodobniej pierwszy odcinek – od ul. Targowej do Nowego Światu.

Przypomnijmy, rewitalizacja starówki realizowana jest w ramach projektu „Program zapewnienia harmonii estetycznej i urbanistycznej centrum miasta”, jego całkowita wartość wynosi ponad 16 milionów złotych, uzyskane dofinansowanie ze środków unijnych to 6,4 mln.

Projekt zakłada działania w zakresie rewitalizacji Starego Miasta w dzielnicy Śródmieście. Odnowa obejmie przestrzeń miejską pod względem estetyki, komunikacji, funkcjonalności, funkcji wypoczynkowej, turystycznej i kulturowej. Zaplanowano aranżacje i ekspozycje najatrakcyjniejszych historycznie obszarów Starówki. Poprawiona będzie jakość i estetyka terenów zielonych.

Ogółem rewitalizacja obejmuje dziesięć kluczowych zadań, połowę już zrealizowano. Całość zakończy się w 2013 roku. Rewitalizacja dotyczy m.in. estetyzacji i iluminacji skwerów miejskich, remont Grobu Nieznanego Żołnierza, wykonanie przejścia podziemnego przy ul. Mickiewicza, wykonanie dokumentacji zagospodarowania placu targowego Burek, zagospodarowanie terenu Wałowa 7 oraz wykonanie ścieżek historyczno – edukacyjnych.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.