Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Relacja z Grand Prix Polski 2014 w Tańcu Towarzyskim

Relacja z Grand Prix Polski 2014 w Tańcu TowarzyskimStowarzyszenie Taneczne KLASA – TARNÓW zorganizowało GRAND PRIX POLSKI 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w stylu standardowym i latynoamerykańskim par dorosłych, które odbyło się w Tarnowie w dniu 11 października 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej TOSiR przy ul. Krupniczej 8a w Tarnowie.

 

FOTERELACJA:
http://nocnytarnow.pl/galeria/11102014-grand-prix-polski-2014-w-tacu-towarzyskim

Projekt ten był współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Władysław Kosiniak –Kamysz oraz Prezydent Miasta Tarnowa. Głównym partnerem projektu była GRUPA AZOTY.

Była to prestiżowa impreza taneczna, na której pojawiły się najlepsze dorosłe pary taneczne z całej Polski m.in. z Rzeszowa, Dębicy, Warszawy, Gdańska, Kielc, Lublina, Krakowa, Wrocławia ale także z Lwowa i Kijowa.

Stowarzyszenie Taneczne KLASA – TARNÓW obchodzi jubileusz 25 - lecia nieprzerwanej działalności edukacyjno-sportowej w Tarnowie. Na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Pana Tomasza Juszkiewicza Starosta Tarnowski Roman Łucarz złożył gratulacje oraz wręczył największe powiatowe wyróżnienie  GROSZ ZIEMSKI TARNOWSKI.

Prezydent Miasta Tarnowa uhonorował wieloletniego Prezesa Stowarzyszenia Pana Tomasza Juszkiewicza przyznając prestiżowe wyróżnienie TARNOWSKI DUKAT w podziękowaniu za budowanie kulturalnej marki Tarnowa. Wśród wyróżnionych TARNOWSKIM DUKATEM za wybitne osiągnięcia sportowe oraz działalność trenerską byli również Katarzyna Roczniak i Dariusz Ćwik.

W trakcie Gali Grand Prix miłośnicy tańca oraz zasłużeni członkowie Klubu otrzymali od Stowarzyszenia medale w podziękowaniu za wieloletnią współpracę na rzecz Klubu .

„Było mi bardzo miło, kiedy w czasie Gali trenerzy i tancerze klubów z różnych miast wręczyli mi kwiaty i gratulacje, byłem zaskoczony i wzruszony. Tym bardziej, że jubileusz KLASY związany jest z moim własnym jubileuszem 35-latami pracy zawodowej trenera. Zjawili się absolwenci KLASY, przyjaciele a moje klubowe dzieci wniosły ogromny tort – serdecznie wszystkim dziękuję” – mówi wzruszony trener Stanisław Maciej Berger.

 

Klub KLASA od początku swego istnienia dział przy nieistniejącym już Domu Kultury ,,Mariensztat”. W początkowym okresie w jego składzie znalazły się dzieci z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie. Stąd też pochodzi nazwa ówczesnego zespołu jako formacji i dzisiejszego Klubu Tańca sportowego jako Stowarzyszenia. Założycielem zespołu był wtedy p. Maciej Berger. W 1990 r. dołączyła do nas p. Małgorzata Pletty-Zyznar. Po dwóch latach pracy i ciężkich treningów przyszedł czas na ich pierwsze rezultaty. Posypały się trofea i nagrody :

  • „Brązowy Aplauz” (1992) „Złoty Aplauz” (1993 r.) „Srebrny Aplauz” (1995 r.) –

Festiwal Tańca i Piosenki w Koninie,

     -      KLASA występowała również na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach,
gdzie w 1993 r. zdobyła „Srebrną Jodłę”

 

Jako zespół taneczny KLASA był wielokrotnie laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu
Zespołu Tanecznych „Mikołajki” Rzeszowie. Był „etatowym” zdobywcą pierwszych miejsc w kategorii tańca towarzyskiego na Wojewódzkich Przeglądach Zespołów Tanecznych
w latach 1991 – 1994. W 1997 roku nasze Stowarzyszenie uznane zostało za najlepszy Klub Taneczny Okręgu Rzeszowskiego PTT obejmującego wówczas pięć województw Polski Południowej. Wychowankowie byli wielokrotnymi mistrzami tego okręgu w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Natomiast w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych zawsze podkreślali i podkreślają swą obecność w finałach, przynosząc swoimi występami radość rodzicom i trenerom. Obecnie w zajęciach bierze udział około 80 tancerzy w różnych grupach wiekowych (najmłodsza grupa to 5-8 latkowie) i różnych kategoriach tanecznych. Przez ostatnie lata dzieci i młodzież ciężko pracowały nad podnoszeniem swoich umiejętności tanecznych, co zaowocowało zdobyciem coraz wyższych klas tanecznych.

Trenerami w KLASIE są:  Stanisław Maciej Berger oraz Dariusz Ćwik. KLASA wśród wychowanków może pochwalić się tancerzami z najwyższą światową klasą taneczną „S” oraz czołowymi parami naszego kraju. Życzymy trenerom, rodzicom i tancerzom oraz członkom Stowarzyszenia KLASA kolejnych jubileuszy.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.