Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Reggae rozluźnia mamy

Reggae rozluźnia mamyPodczas festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW nie zabraknie muzyki reggae. W jej rytm grupa Paprika Korps zamierza rozkołysać ciężkowicki amfiteatr 4 maja. Od niedawna także muzyka tego typu pomaga się odprężyć pacjentkom tuchowskiego szpitala podczas porodu. Wraz ze specjalnymi technikami stanowi skuteczną metodę łagodzenia bólu. Stało się to możliwe dzięki zatrudnieniu rehabilitantki położniczej.

Na początku pacjentki podchodziły do znieczulenia poprzez ucisk dość nieufne. - Nie do końca wierzyły w skuteczność metody i bały się. Jednak mogę powiedzieć, że już się otworzyły – tłumaczy rehabilitantka Paulin Witek. Spotyka się ona z pacjentkami przed porodem i tłumaczy im, na czym polega metoda.  Proponuje też pomoc i spotkanie na bloku porodowym. - One naprawdę czekają tam na mnie. Te porody zupełnie inaczej przebiegają. Zresztą także lekarze i położne zauważają efekty. Dzieci przychodzą na świat sprawniej, mamy  inaczej reagują na ból, taniec skutecznie je rozluźnia - relacjonuje.

- Jak większość kobiet denerwowałam się, że będzie bardzo bolało i pójdzie ciężko. Metody pani Pauliny bardzo mi jednak  pomogły. Były to uciski znacznie zmniejszające ból – opowiada Joanna Więcek z Burzyna. Dodaje, że był to jej drugi poród i nawet nie myślała o innych środkach znieczulających. Jednocześnie poleca te metody wszystkim mamom, które trafią na oddział ginekologiczno-położniczy Centrum Zdrowia Tuchów.

- Rzeczywiście na początku pani Joanna była bardzo zestresowana i napięta. Stosowałyśmy metodę rozluźniania na piłce rehabilitacyjnej, później wiele sposobów rozluźniających, także taniec do muzyki reggae.  Podpowiadałam sposoby poruszania się i oddechu. No i w efekcie urodziła bez znieczulenia, czego sobie na początku nie  wyobrażała – dodaje rehabilitantka.

Pacjentki potwierdzają, że jej obecność jest dużym wsparciem. Poród w takim towarzystwie przebiega bowiem w sposób jak najbardziej fizjologiczny, zgodnie z siłami natury. Tymczasem jak podkreślają psycholodzy, o ile to tylko możliwe, powinno to być wydarzenie emocjonalne. Determinuje ono mocno dalszy rozwój człowieka. Sprawia, że świat dla nowonarodzonego dziecka staje się miejscem akceptowanym lub odrzucanym.

PROGRAM:
Program 3maj się zdrów

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.