Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

PWSZ: Tarnowskie Piątki Naukowe również dla humanistów

Tarnowskie Piątki Naukowe również dla humanistówPodobnie jak w roku ubiegłym, w program Tarnowskich Piątków Naukowych włączył się Instytut Humanistyczny, który uczniom szkół ponadgimnazjalnych proponuje Piątki Humanisty czyli udział w warsztatach językowych. W listopadzie program Piątków Naukowych został wzbogacony przez Zakład Filologii Germańskiej poprzez organizację po raz pierwszy w tym roku akademickim warsztatów Deutsch ist cool.

Celem Tarnowskich Piątków Naukowych jest przekazywanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych wiedzy obejmującej zagadnienia związane z naukami ścisłymi lub przyrodniczymi w sposób ciekawy i praktyczny. W kolejne piątki każdego miesiąca pracownicy dydaktyczni z Zakładu Chemii, Zakładu Matematyki lub Zakładu Ochrony Środowiska proponują wykład tematyczny dotyczący konkretnego zagadnienia teoretycznego lub praktycznego z zakresu chemii, matematyki lub szeroko pojętej ekologii. W program Piątków Naukowych włączył się również Instytut Humanistyczny, który proponuje Piątki Humanisty czyli warsztaty językowe podczas których uczniowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach językowych z języków obcych.

Warsztaty „Deutsch ist cool!”

Po raz pierwszy w tym roku akademickim, Zakład Filologii Germańskiej zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach z języka niemieckiego Deutsch ist cool. Już 15 listopada, o godz. 16.30 wszystkie zainteresowane osoby będą mogły uczestniczyć w warsztacie „BERLIN IST COOL!” (uwaga, warsztaty językowe odbywają się w budynku B, sala 028 na parterze).

Warsztaty „Deutsch ist cool!” są nieodpłatne, otwarte dla wszystkich uczących się języka niemieckiego, odbywają się raz w miesiącu w PWSZ w Tarnowie, trwają 90-120 minut, pozwolą się przekonać, że niemiecki nie jest trudny i warto się go uczyć.

Zapraszamy osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane z nauczycielami. Nauczyciele proszeni są o przekazanie informacji o ilości uczniów, którzy zamierzają wziąć udział w warsztatach na adres: Deutsch.ist.cool.PWSZ@gmail.com.

AKTUALNY PROGRAM TARNOWSKICH PIĄTKÓW NAUKOWYCH
LISTOPAD 2013

8 listopada 2013 r. - godz. 10.00, sala C06 (budynek Centrum Nowoczesnych – Technologii), warsztaty z cyklu Tarnowskie Piątki Matematyczne – wykład Wielkie twierdzenia teorii liczb poprowadzi dr hab. Mirosław Baran.

15 listopada 2013 r. – godz. 10.00, sala C06 (budynek Centrum Nowoczesnych Technologii) -
warsztaty z cyklu Tarnowskie Piątki Chemiczne, spotkanie pt. Czy jemy zdrowo? poprowadzą dr Marek Maeus i dr Anna Łaptaś - czy kanapka z szynką i rzodkiewką popijana Pepsi są zdrowe czy nie? Jakie najbardziej szkodliwe substancje można spotkać w żywności? Czego należy się wystrzegać przygotowując posiłki? Na te i podobne pytania prowadzący będą próbowali odpowiedzieć podczas spotkania.

15 listopada 2013 r. – godz. 16.30, sala 028 (budynek B laboratoryjno- biblioteczny) – warsztaty z cyklu Deutsch ist cool, pt.  Berlin ist cool!

22 listopada 2013 r. – godz. 10.00, sala C06 (budynek Centrum Nowoczesnych Technologii) -
warsztaty z cyklu Tarnowskie Piątki Ochrony Środowiska, wykład pt. Mikroorganizmy - nasi sprzymierzeńcy w ochronie środowiska poprowadzi dr Dariusz Latowski. Co to jest mikroorganizm? Bakterie a archeany, co to takiego? Jak znaleźć mikroorganizmy przydatne w ochronie środowiska? Jak wykorzystuje się mikroorganizmy we współczesnych biotechnologiach oczyszczania wód, gleb i powietrza? Czy mikroorganizmy mogą być producentami paliwa? To tylko niektóre z zagadnień omawianych na wykładzie.

Aktualny program Tarnowskich Piątków Naukowych dostępny jest na stronie www.pwsztar.edu.pl .

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.