Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

PWSZ: Dni Jana Pawła II – Mądrość

PWSZ: Dni Jana Pawła II – MądrośćW 2006 roku uczelnie reprezentowane w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa podjęły inicjatywę organizowania DNI JANA PAWŁA II.

Jest to przedsięwzięcie o charakterze naukowym, popularyzującym i kulturalnym. DNI JANA PAWŁA II mają inspirować badania naukowe i popularyzować dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Papież – nasz rodak. Pierwsza edycja DNI JANA PAWŁA II odbyła się w 2006 roku pod hasłem Wielowymiarowość Prawdy. W kolejnym roku – 2007 wiodącym tematem uroczystości było Dobro, w roku 2008 – Piękno, w roku 2009 - Wiara i Nauka, w roku 2010 – Wolność, w 2011 – Godność, a w ubiegłym roku – Dialog.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II jest Mądrość. Na dni 4-7 listopada przygotowano w Krakowie bogaty program, obejmujący m. in.: koncert, spektakl poetycki, konferencję, spotkania, sympozjum i celebrację Mszy św. Nie zabraknie także konkursów – literackiego i fotograficznego. Najważniejszym elementem wydarzenia pozostaje – wzorem lat ubiegłych – sesja naukowa, tym razem poświęcona „Obliczom mądrości” w dziełach Ojca Świętego.

Tarnowska PWSZ już po raz ósmy włączy się w inicjatywę Dni Jana Pawła II, podejmowaną przez uczelnie Małopolski. Dnia 6 listopada (środa) o godzinie 11.30 w auli PWSZ (sala C 017), będą miały miejsce obchody Dni Jana Pawła II. W programie przewidziana jest SESJA NAUKOWA, podczas której referaty wygłoszą: ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala, „Mądrość zakodowana w życie”, ks. dr Robert Nęcek, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Krakowskiej, „Odpowiedzialność za słowo przejawem mądrości” oraz dr Marta Burghardt, „Wpływ środowiska szkolnego na kształtowanie osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II”.

Następnie przewidziano WARSZTATY STUDENCKIE pt. „Dobro ma swe źródło w mądrości…” w wykonaniu Studentów Instytutu Humanistycznego: filologii angielskiej, germańskiej, polskiej i romańskiej. Będą to prezentacje tekstów Karola Wojtyły – Jana Pawła II skupione wokół idei mądrości. Właśnie Mądrość jest bowiem tematem przewodnim tegorocznych Dni.

Zwieńczeniem obchodów będzie okolicznościowa MSZA ŚW., która zostanie odprawiona o godz. 15.00 w Kościele Akademickim przy ul. Dwernickiego 1.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność akademicką i wszystkich zainteresowanych do udziału w VIII DNIACH JANA PAWŁA II organizowanych przez PWSZ w Tarnowie!

Pełny program wydarzeń Dni Jana Pawła II w Małopolsce znaleźć można na oficjalnej stronie Dni: www.jp2.krakow.pl

Program Dni Jana Pawła II w PWSZ w Tarnowie, 6 listopada 2013 r.
Sesja naukowa

- ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala, „Mądrość zakodowana w życie”

- ks. dr Robert Nęcek, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Krakowskiej, „Odpowiedzialność za słowo przejawem mądrości”

- dr Marta Burghardt, „Wpływ środowiska szkolnego na kształtowanie osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II”

Warsztaty studenckie

Dobro ma swe źródło w mądrości…

w wykonaniu studentów Instytutu Humanistycznego: filologii angielskiej, germańskiej, polskiej i romańskiej

Msza święta – godz. 15.00 - w Kościele Akademickim, ul. Dwernickiego 1

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.