Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Promocja turystyczna Tarnowa 2013

Promocja turystyczna Tarnowa 2013Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku, Tarnowskie Centrum Informacji - jednostka miejska Tarnowa, prowadzi promocję miasta i regionu na najważniejszych targach turystycznych w kraju i za granicą.

Mediolan, Berlin, Goeteborg i Wiedeń, a w kraju Katowice, Warszawa, Gdańsk i Łódź - to miasta, w których tej wiosny promowany będzie Tarnów wraz z ziemią tarnowską. Wszystko po to aby wzmocnić markę "Tarnów" i jeszcze więcej turystów zachęcić do poznawania polskiego bieguna ciepła.

Oprócz materiałów promocyjno-informacyjnych i gadżetów zwiedzający mogą poczuć "tarnowski smak" poprzez degustacje produktów z tarniny czy ekologicznych produktów z okolicznych gospodarstw agroturystycznych. Każdy może spróbować swoich sił w konkursach wiedzy o mieście. Na szczęśliwców czekają ciekawe nagrody, w tym weekendy w Tarnowie.

Za nami już targi w Mediolanie i Wiedniu. Tegoroczna prezentacja miasta i regionu cieszy się ogromnym powodzeniem. Jednorazowo, w konkursach z nagrodami bierze udział kilkaset osób. Na początku marca Tarnów promować się będzie na największej imprezie tego typu na świecie – na targach w Berlinie.

Promocja Tarnowa na rynkach zagranicznych możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu z zewnątrz. Zagraniczna promocja targowa odbywa się wspólnie z urzędem miasta Krakowa oraz Małopolską Organizacją Turystyczną przy dofinansowaniu ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej (np. targi w Berlinie w całości pokrywa POT) oraz ze środków MRPO. Krajowe prezentacje natomiast, to wspólna inicjatywa miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego przy dofinansowaniu ze środków z Województwa Małopolskiego.


Belgijscy dziennikarze w Tarnowie
Dobiegła końca podróż studyjna po Małopolsce trójki belgijskich dziennikarzy. Goście z Belgii odwiedzili m.in. Kraków, Zakopane oraz Tarnów. Wśród gości byli przedstawiciele magazynu Auto Loisirs (nakład 20 000 egz.) oraz Wintersportgids (nakład 30 000 egz.). Głównym celem wizyty Belgów w Małopolsce jest promocja kuchni regionalnej i sporty zimowe.

W Tarnowie goście zwiedzili tarnowską starówkę. Mieli również okazję poznać „tarnowski smak” degustując herbatkę i nalewkę z tarniny. W regionie natomiast brali udział w kuligu oraz w warsztatach lepienia pierogów. LGD „Dunajec Biała” prezentowała lokalne specjały z grochu „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca. Imprezę w Małopolsce zorganizowała i sfinansowała Małopolska Organizacja Turystyczna. Gospodarzem tarnowskiej części wizyty było Tarnowskiego Centrum Informacji.

Od pewnego czasu Tarnów znajduje się na „międzynarodowym szlaku dziennikarskim”. Miasto odwiedzili m.in. dziennikarze z Japonii, Rosji, Ukrainy, Włoch, Czech, Węgier czy Słowacji. Efektem tych wizyt są artykuły o Tarnowie zamieszczane w poczytnej prasie danego kraju. TCI oszacowało, że tylko w 2012 r. wartość artykułów w mediach zagranicznych przekroczyła 200 000 zł.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.