Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Program Juwenaliów Tarnowskich 2012

Program Juwenaliów Tarnowskich 2012Rock, reggae, rap, a także salwy śmiechu i filmowe hity – tak w skrócie przedstawia się program tegorocznych Juwenaliów Tarnowskich. W imprezie, która potrwa od 17 do 19 maja, wystąpią tacy artyści, jak: Happysad, HiFi Banda oraz Małpa.

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Tarnowskie 2012 organizowane są przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie oraz Fundację Inicjatyw Społeczno-Akademickich. - Cykl wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, to nasza propozycja dla studentów przed zbliżającą się sesją – mówi Grzegorz Sokołowski, Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie. - Będzie filmowo, muzycznie i kabaretowo, nie zabraknie także imprez klubowych do białego rana – dodaje.

Preludium Juwenaliów Tarnowskich 2012 będzie premiera studencka w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. We wtorek 8 maja o godz. 19.00 na Dużej Scenie będzie można zobaczyć „Trzy siostry” w reżyserii Eweliny Pietrowiak, nowej dyrektor artystycznej. Współczesna interpretacja jednej z najsłynniejszych i najczęściej granych sztuk Antoniego Czechowa, to opowieść o niezrealizowanych marzeniach, planach, "przeciekającym przez palce" życiu. Bilety dla studentów w cenie 15 zł.

Głównym wydarzeniem będzie Piknik Studencki z Festiwalem Piwa w sobotę 19 maja, który tradycyjnie odbędzie się na stadionie KS "Błękitni" przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14.00 na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje, m.in. paintball, byk rodeo, eurobungee. Ciekawym dodatkiem do piknikowego klimatu będzie catering oraz ogródek piwny z możliwością degustacji niszowego piwa – świeżo ważone i pochodzące z małych, polskich browarów. Dla osób nieprzepadających za smakiem goryczy serwowane będą piwa smakowe. Od godz. 16.00 rozpocznie się muzyczną część Juwenaliów. Na początek zaprezentują się dwa zespoły, które premiery swoich płyt będę mieć właśnie w maju: Reggeneracja grający reggae, ska i fun oraz alternatywno-rockowy kwintet z żeńskim wokalem – By Million Wires. Od godz. 18.00 na juwenaliowe scenie zapanuje hip-hop: raper Małpa (Łukasz Małkiewicz) z zespołu Proximite oraz HiFi Banda – czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej. O godz. 20.00 występ gwiazdy wieczoru zespołu Happysad, którego rockowe brzmienia będą zwieńczeniem Juwenaliów Tarnowskich.

Zmiany w Lineup koncertów:
Z powodów zdrowotnych swój koncert odwołał Małpa (Łukasz Małkiewicz). W zamian na scenie pojawi się Ten Typ Mes.
Szczegóły >>kliknij)

Zróżnicowanie muzyczne, festiwal piwa oraz liczne piknikowe atrakcje to ukłon w stronę mieszkańców miasta i regionu, których również zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach – mówi Marcin Nowak, przedstawiciel organizatorów odpowiedzialny za kontakt z mediami.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki (19 maja), na którym odbędą się koncerty muzyczne. Na pozostałych studentów oraz osób niestudiujących czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży od 4 maja w sklepie Al. Capone: Mościckiego 47, Targowa 5 oraz od 11 maja w Gemini Park na stoisku obok apteki). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie KS „Błękitni”.

Dzień przed Piknikiem Studenckim, w piątek 18 maja warto być wyspanym. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się Nocny Maraton Filmowy w Auli PWSZ (ul. Mickiewicza 8). Wstęp bezpłatny dla wszystkich. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć takich aktorów, jak: Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Clint Eastwood oraz Tom Cruise w projekcjach filmów takich, jak: : JFK, Gran Torino oraz Ostatni Samuraj, a w przerwie darmowy poczęstunek – kawa i herbata. Dla chętnych pizza za symboliczną opłatą. Równolegle na dziedzińcu PWSZ będzie odbywać się Wielkie Grillowanie stanowiące namiastkę sobotniego Pikniku Studenckiego.

W czwartek 17 maja o godz. 18.00, miłośnicy dobrego humoru będą mogli wybrać się na II Juwenaliowy Przedwieczór Kabaretowy w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, gdzie na Małej Scenie wystąpi kabaret JESTEŚ.MY z Piotrowa Trybunalskiego oraz Paweł Pałaszewski stand-upowiec i parodysta w jednej osobie.

Bilety w śmiesznie niskiej cenie 10 zł (5 zł dla studentów za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej) dostępne będą w kasie tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego od poniedziałku do wtorku w godz. 9.00-17.00.

Obok wspomnianego wyżej filmowego, muzycznego i humorystycznego akcentu, w ramach tegorocznego święta żaków w Tarnowie odbędą się również imprezy w studenckim klubie Alfa Club (ul. Staszica 3) w czwartek (17 maja) i afterparty w sobotę po Pikniku Studenckim (19 maja).

Patronat honorowy nad Juwenaliami Tarnowskim 2012 objął Prezydent Miasta Tarnowa oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Więcej informacji oraz komentarzy nt. Juwenaliów Tarnowskich 2012 na specjalnej podstronie serwisu NocnyTarnow.pl: http://nocnytarnow.pl/juwenalia-tarnow-2012.html

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.