Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Prapremiery, Mała Talia, infrastruktura

Prapremiery, Mała Talia, infrastruktura (fot. Paweł Topolski)190 tysięcy złotych w ramach konkursów organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafi do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie w 2013 roku. Dofinansowanie uzyskały projekty w kategoriach: wydarzenie artystyczne i rozwój infrastruktury.

Stuprocentowa skuteczność w kategorii wydarzenie artystyczne cieszy szczególnie. W trudnym roku finansowanym każda złotówka ma podwójną wartość, bo dokładamy ją do naszego skromnego budżetu – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. I tak w ramach projektu pod nazwą "Trzy razy pra", teatr wyprodukuje trzy prapremiery teatralne, w które zaangażowane są młodzi twórcy (przygotowanie scenografii, reżyserii, muzyki czy napisanie samego tekstu). Będą to: "Bohaterowie"Anny Wakulik, "Konstelacje" Nicka Payn'e oraz "Walka czarnucha z psami" Bernarda Marie Kotles'a prezentowane na scenach kameralnych teatru. Celem jest prezentacja nowych tekstów dramaturgicznych tarnowskiej publiczności, a także stworzenie sceny prapremier w tarnowskim teatrze.

W czerwcu po raz piąty zostanie zorganizowany Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia Celem projektu jest podnoszenie kompetencji kulturalnych dzieci i młodzieży poprzez kampanię promującą aktywne uczestnictwo w kulturze. Piąta edycja Małej Talii ma zorganizowaną programowo formułę, w ramach której w 2013 roku ok. 4 tysiące dzieci głównie z Tarnowa, małych miasteczek i wsi z regionu tarnowskiego, a także województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, będzie aktywnie uczestniczyć w warsztatach, obejrzy 9 spektakli (5 tytułów) konkursowych oraz będzie uczestniczyć 4 imprezach towarzyszących. Festiwalowi towarzyszyć będą interdyscyplinarne imprezy rozwijające pasje i talent twórczy dzieci. 100 tys. złotych zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia koniecznego dla  prowadzenia przez Teatr działalności z zakresu edukacji kulturalnej potencjalnych widzów poza siedzibą własną w ramach przedstawień plenerowych. Dzięki temu umożliwione zostanie uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych wszystkich potencjalnych i aktywnych widzów, dla których obejrzenie spektaklu poza salą widowiskową jest jedyną możliwością (odległość do pokonania dzieląca od Teatru) lub dywersyfikacją oferty Teatru (odmienna możliwość odbioru spektaklu na otwartej przestrzeni).

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.