Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

PracOFFnia: ruszają zapisy

PracOFFnia: ruszają zapisyPo wakacyjnej przerwie wraca propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury na ciekawe wykorzystanie wolnego czasu, PracOFFnia. Już od 26 września będzie można się zapisać na warsztaty, które odbędą się 8 i 9 października 2011 r. Pierwsze w tym sezonie spotkanie w tym cyklu to warsztaty ręcznego tworzenia świec.

Kiedy odkryto ogień, ludzie cieszyli się nim, wykorzystując jego światło i ciepło. Od tego momentu do chwili wymyślenia świecy upłynęło trochę czasu. Podobno pierwsze wzmianki o wyrabianiu świec pochodzą z szesnastego stulecia p.n.e. z Egiptu. Rolę knotu pełnił zwitek papirusu zabezpieczony przeciwko zbyt szybkiemu spalaniu. Świeca nabierała objętości poprzez wielokrotne zanurzenie knotu w płynnym łoju lub wosku, podobnie jak robi się dzisiaj w przypadku świec wyrabianych techniką ręczną. Świece pełniły i pełnią wiele funkcji; niezmiernie ważną rolę odgrywają w trakcie rytuałów religijnych, świece dostarczają też światła po zmroku, niegdyś powszechnie teraz w nagłych przypadkach awarii lub przerwy w dostawie prądu. Cenione są głównie ze względu na ich walory estetyczne, jak i terapeutyczne, są źródłem ciepłego, dającego niezwykły nastój światła. Ponadto coraz częściej docenia się zdrowotne właściwości świec z wosku pszczelego. Wykorzystywane są one w aromaterapii i apiterapii.

Na warsztatach będzie można samodzielnie wykonać świecę nadając jej unikatowy kształt i kolor, tworząc tym samym niepowtarzalne rękodzieło. Uczestnicząc w warsztatach jednocześnie nabieramy nowych umiejętności, zyskujemy chwilę podczas której odrywamy się od codziennych trosk i w miłej atmosferze oraz w dobrym towarzystwie spędzamy przyjemnie czas.

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 12 lat, a warsztaty ręcznego tworzenia świec odbędą się w trzech grupach, w następującym układzie:

8 października (sobota) - grupa I - godz. 16.00 - 19.00
9 października (niedziela) - grupa II - godz. 9.00 - 12.00
9 października (niedziela) - grupa III - godz. 14.00 - 17.00

By uczestniczyć w warsztatach, należy się zapisać w Biurze Obsługi TCK. Zapisy od 26 września od godziny 15.00 do 18.00 (tylko pierwszego dnia), w pozostałe dni poniedziałek - piątek, od godziny 10.00 do 18.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.