Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Pożegnanie wakacji w Tarnowskim Teatrze

Pożegnanie wakacji w Tarnowskim TeatrzeNa zakończenie wakacji Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego wspólnie z partnerami zaplanował dwudniowe święto teatru i muzyki. 27 i 28 sierpnia tarnowianie będą mogli spędzić ostatni weekend wakacji słuchając muzyki poważnej oraz oglądając spektakle przygotowane przez młodzieżowe grupy teatralne.

Tarnowska Orkiestra Kameralna zaprezentuje się 27 sierpnia 2011 o godz. 18 podczas koncertów skrzypcowych Bacha i Vivaldiego w wykonaniu Pawła Wajraka, Adama Mokrusa, Justyny Pawłowskiej i Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Piotra Wajraka. Wstęp wolny.

W programie m.in.: Antonio Vivaldi – La Stravaganza, Koncert skrzypcowy B-dur, nr 1, Koncert skrzypcowy d-moll, nr 8, Koncert skrzypcowy G-dur, Alla Rustica oraz Johann Sebastian Bach – Koncert na dwoje skrzypiec, smyczki i basso continuo oraz Koncert na skrzypce, smyczki i basso continuo.

Tarnowska Orkiestra Kameralna obchodzi w tym roku 20-lecie swej działalności. Orkiestra jest tarnowska nie tylko z nazwy, ponieważ jej założyciele i muzycy w niej grający to w znakomitej większości ludzie, którzy właśnie w Tarnowie zdobywali podstawy muzycznego wykształcenia i uczyli się kameralistyki. W swojej dwudziestoletniej historii Orkiestra występowała w wielu miastach Polski, Niemiec, Hiszpanii i Szwajcarii – na koncertach i festiwalach. Regularnie koncertuje w Tarnowie, prezentując melomanom głównie muzykę klasyczną. Rok 2011 to dwudziesty sezon działalności zespołu, który trwale już wpisał się w kulturalny pejzaż Tarnowa.

Z kolei w niedzielne popołudnie, 28 sierpnia o godz. 16, zobaczymy na dużej scenie Solskiego bajkowe spektakle, na które zapraszamy głównie dzieci i młodzież.\

Zaprezentują się m.in. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Rozwoju Społecznego ze Stowarzyszenia „U SIEMACHY” w Tarnowie z przedstawieniem „Legenda o smoku ze smoczej jamy” według Wandy Chotomskiej. Przedstawienie rozpoczyna cykl prezentacji teatralnych „Bajki z Siemachą”. Reżyseria, scenografia, kostiumy, opracowanie graficzne oraz muzyka to wynik współpracy wychowawców i siemachowców.

Z zainteresowaniem spotka się z pewnością występ grupy taneczno-teatralnej „Funky Dance” z Nowego Wiśnicza, która przedstawi adaptację „Alicji w Krainie Czarów”. To spektakl taneczny w reżyserii Pauliny Czachor.

Na scenie nie zabraknie również "weteranów" tarnowskiej sceny dziecięcej – Teatru „Tuptusie”. Zaprezentują spektakl „Matura 2011”. Reżyserem przedstawienia jest Iwona Kapa.

Koszt biletu rodzinnego na Teatralne Pożegnanie Wakacji (dla 3-osobowej rodziny) to tylko 10 zł. Bilety są dostępne także na stronie: www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Dodatkowe informacje na temat koncertów i spektakli można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688-32-87, tel. kom. 784-976-026 oraz www.teatr.tarnow.pl.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.