Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Plastyk we foyer Teatru im. L.Solskiego

Plastyk we foyer Teatru im. L.SolskiegoW czerwcu we foyer teatru uczniowie Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego w Tarnowie pokażą efekty swojej dwuletniej pracy.

Istniejące od blisko czterdziestu lat studium przy tarnowskim plastyku kształci młodych ludzi w specjalności renowacji mebli i wyrobów snycerskich oraz renowacji elementów architektury. Podczas dwuletniej nauki słuchacze zdobywają umiejętności z malarstwa, rysunku, rzeźby, fotografii, podstaw projektowania i przede wszystkim konserwacji zabytkowych obiektów.

Studium jest szkołą artystyczną, stąd  wiele prac powstaje w specjalistycznych pracowniach. Są to m.in. kopie średniowiecznego malarstwa tablicowego wykonane zgodnie z technologią i sztuką epoki, z elementami drewnianej snycerki, złoceniami, reliefami. Miniatury historycznych mebli zdobione intarsjami i metalowymi akcesoriami. – mówi Piotr Burdzyński zastępca dyrektora plastyka.

Na wystawie nie zabraknie również efektów ćwiczeń wykonanych metodą sgraffito w postaci kompozycji z motywami dekoracyjnymi, oprawione w ramy ze sztucznego kamienia, rysunków i obrazów powstałych w pracowni malarskiej – studium postaci, przestrzeni, martwej natury.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.