Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Plac Sienkiewicza zostanie zagospodarowany

Plac Sienkiewicza zostanie zagospodarowanyPołudniowa strona placu Sienkiewicza zostanie na nowo zagospodarowana. Po zakończeniu prac teren uzyska charakter rekreacyjny, stanie się również atrakcyjnym ciągiem komunikacyjnym dla dużej ilości pieszych, podążających w kierunku znajdujących się w pobliżu instytucji.

Projekt rewitalizacji nawiązuje do istniejących otaczających obiektów oraz nowych detali (szkło, metal) przy ul. Mickiewicza. Zakres inwestycji to m.in. lepsza ekspozycja popiersia Jana Szczepanika oraz wykonanie i montaż elementów informacyjnych dotyczących jego osoby i wynalazków. Na placu znajdowała się również będzie dwupoziomowa fontanna o nieregularnym kształcie. Jej lustrzana tafla będzie odbijać sąsiednie kamienice, a wodne elementy dekoracyjne będą stanowić atrakcję dla najmłodszych.

Pozostały teren zostanie zagospodarowany ciągami komunikacyjnymi (alejki, ścieżki, schody terenowe oraz placyk od strony ul. Brodzińskiego z amfiladowymi siedziskami i rozrzuconymi kostkami do siedzenia) oraz niską zielenią i elementami małej architektury. Alejki, oraz poszczególne elementy zagospodarowania placu zostaną oświetlone.

Aktualnie trwa postępowanie przetargowe w tej sprawie. Zakończenie prac planuje się na połowę listopada br.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.