Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Plac Sienkiewicza już po odbiorze technicznym

Plac Sienkiewicza już po odbiorze technicznymRewitalizacja placu Sienkiewicza zakończona. Inwestycja jest już po odbiorze technicznym. Miejsce to zyskało zupełnie nowy, rekreacyjny charakter.

Plac wkomponowano do istniejących, otaczających obiektów oraz nowych detali (szkło, metal) przy ul. Mickiewicza. Zakres inwestycji objął m.in. lepszą ekspozycję popiersia Jana Szczepanika oraz wykonanie i montaż elementów informacyjnych dotyczących jego osoby i wynalazków. Na placu znajduje się również dwupoziomowa fontanna o nieregularnym kształcie.

Pozostały teren został zagospodarowany ciągami komunikacyjnymi (alejki, ścieżki, schody terenowe oraz placyk od strony ul. Brodzińskiego z amfiladowymi siedziskami i rozrzuconymi kostkami do siedzenia) oraz niską zielenią i elementami małej architektury, a alejki oraz poszczególne elementy zagospodarowania placu są iluminowane.

Warto dodać, że w ramach rewitalizacji placu wykonano również prace inwestycyjne w sąsiadujących budynkach szkoły oraz internatu. Od ich północnej strony zamontowano izolację przeciwwilgociową i termiczną oraz odprowadzenie wód opadowych.

Koszt remontu, pokryty w całości z budżetu miasta, wyniósł niewiele ponad milion złotych. To kolejne miejsce w Tarnowie, które zmieniło się nie do poznania.

Info: UMT
fot. Łukasz Kieroński

Zobacz galerię:
http://nocnytarnow.pl/galeria/29122011-plac-sienkiewicza-po-remoncie

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.