Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Piosenki z tekstem: Chłopcy Kontra Basia - Piwnice TCK

Piosenki z tekstem: Chłopcy Kontra Basia - Piwnice TCKChłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt  wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną, a który idealnie wpisuje się w cykl Piosenki z tekstem.

Autorskie teksty Barbary Derlak wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy  przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie  muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we  współczesnych, jazzujących aranżacjach.

„Wieczerza” to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Chłopcy Kontra Basia zatytułowaną „Oj tak!”.  Na płycie gościnnie wystąpił pianista Mariusz Obijalski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz Natu – solowego projektu Natalii Przybysz.  Do utworu „Wieczerza” powstał teledysk zrealizowany przez studio filmowe Karuzela z Wrocławia.

Płyta „Oj tak!” ukazała się 18.10.2103 nakładem ART2 Music, dystrybucja: Agora S.A.

Zaraz po premierze płyty zespół rozpoczął trasę koncertową, która obejmuje liczne polskie miasta, w tym Tarnów.

                         
Skład zespołu:
Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko – kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara

Piwnice TCK, Rynek 5, 28 listopada, g. 19.00. Bilety: 20 zł.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.