Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Pierwsza pomoc razem z harcerzami

Pierwsza pomoc razem z harcerzamiTarnowska WSB będzie bazą lokalową dla zawodów ratownictwa Pierwszej Pomocy harcerzy Chorągwi Krakowskiej.

Hufiec ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema jest gospodarzem IV Zawodów Chorągwi Krakowskiej ZHP w Pierwszej Pomocy. Na zawody które odbędą się w Tarnowie w dniach 24-26 maja 2013 r. przyjadą harcerskie zespoły ratownicze nie tylko z Małopolski, ale również ze Śląska i z Opolszczyzny.

- W ramach zawodów każdy z zespołów ratowniczych będzie musiał zmierzyć się z 10 symulacjami ratowniczymi w ramach których będą musieli wykazać się szerokimi umiejętnościami z pierwszej pomocy - mówi pwd Sebastian Wąs, komendant zawodów - Celem zawodów jest zarówno poszerzanie wiedzy i umiejętności harcerskich ratowników medycznych jak i sprawdzenie ich w symulowanych warunkach.

Pierwszy dzień zawodów poświęcony będzie na zadania szkoleniowe, w tym m.in. z udziałem ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR. Z kolei drugi dzień poświęcony będzie ratowniczemu współzawodnictwu. Punkty z symulacjami ratowniczymi znajdować się będą na terenie całego miasta Tarnowa, w tym m.in.: w Parku Sanguszków, w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza, na dworcu PKP czy w okolicach mostu na Białej. Ponadto z soboty na niedzielę odbędzie się gra nocna w ramach której uczestnicy zawodów wezmą udział w symulacji wypadku masowego.

- Wszystkie miejsca symulacji ratowniczych będą oznaczone w sposób jednoznaczny i czytelny oraz będą one obsługiwane przez odpowiednio oznakowane osoby - mówi pwd Sebastian Wąs, komendant zawodów - Chcemy w ten sposób uniknąć nieporozumień i jednocześnie uspokoić przygodnych obserwatorów, to jedynie zawody i wszystkie sceny, choć wyglądają bardzo realistycznie to jednak są tylko symulacjami.

Zawody, których organizatorem jest ZHP Chorągiew Krakowska realizowane są przy wsparciu: Polskiej Rady Resuscytacji; Grupy Podhalańskiej GOPR; WSB-NLU w Nowym Sączu, Wydział Zamiejscowy w Tarnowie oraz Zakładu Optycznego - Edward Kluza.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, organizacją wychowawczą w Polsce opierającą się na wolontariackiej służbie na rzecz dzieci i młodzieży, skupiającą ponad 100 tys. członków. Jedną z jednostek specjalistycznych ZHP jest Harcerska Szkoła Ratownictwa, która za cele stawia sobie szerzenie idei niesienia pierwszej pomocy i propagowania zdrowego stylu życia. W ciągu 16 lat działalności Harcerska Szkoła Ratownictwa przeszkoliła w całej Polsce ponad 15 tysięcy osób.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.