Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Pielgrzymka akademicka MWSE na Jasnej Górze

Pielgrzymka akademicka MWSE na Jasnej Górze6-8 maja, przedstawiciele nauczycieli akademickich oraz władz Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej wzięli udział w tegorocznej 75 Pielgrzymce Młodzieży Akademickiej na Jasną Górę, której hasłem przewodnim były słowa "Zakorzenieni w Chrystusie - nasze dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II".

W sobotę 7 maja przed południem w bazylice jasnogórskiej w Sali o. Kordeckiego oraz w Kaplicy św. Józefa odbyły się konferencje przeznaczone głównie dla młodzieży akademickiej. Do ich wygłoszenia zaproszono szczególnych gości. Nawiązując do hasła pielgrzymki: "Zakorzenieni w Chrystusie w kulturze" mówiła aktorka Małgorzata Kożuchowska; nt. "Zakorzenieni w Chrystusie w przestrzeni publicznej" - dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz; oraz "Zakorzenieni w Chrystusie na uczelni" - ks. Mirosław Maliński, diecezjalny duszpasterz akademicki i rektor kościoła św. Macieja we Wrocławiu.

Podczas jubileuszowego spotkania obecne były relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II, użyczone światu akademickiemu przez kardynała Stanisława Dziwisza, metropolitę krakowskiego.
Relikwie przywieziono do częstochowskiej Katedry około godz. 15.00, potem wyruszyły w procesji ze studentami i pracownikami nauki na Jasną Górę , gdzie o godz. 18.30 odbyła się Eucharystia, pod przewodnictwem bpa Andrzeja Czai, biskupa diecezji opolskiej. Następnie pielgrzymi modlili się podczas Apelu w Kaplicy Matki Bożej. Rozważania wygłosił bp Marek Jędraszewski z Poznania, delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Akademickiego. O godz. 22.00 rozpoczęło się całonocne czuwanie młodzieży, w czasie którego zaplanowano także koncerty.

Tegoroczna pielgrzymka miała bardzo szczególny charakter - dziękczynny za beatyfikację Papieża Jana Pawła II. Błogosławiony Ojciec Święty nieustannie związany był ze środowiskiem akademickim - najpierw jako student, potem jako profesor KUL, następnie jako biskup, a potem kardynał - biorąc udział w pielgrzymowaniu do tronu Pani Jasnogórskiej na przełomie kwietnia i maja. Pielgrzymkę zakończyła Msza św. odprawiona w niedzielę o godz. 9.00 w bazylice jasnogórskiej.

Źródło: MWSE

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.