Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Perfect zagra na Dożynkach Gminy Tarnów

Perfect zagra na Dożynkach Gminy TarnówStaropolskie obrzędy dożynkowe, konkursy, zabawa taneczna, degustacje potraw regionalnych, występ kabaretu „Kałamasz”, a na zakończenie koncert zespołu „Perfect”. To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy Dożynek Gminy Tarnów. W tym roku odbędą się one w dniach 17-18 sierpnia na stadionie w Zbylitowskiej Górze.

W podtarnowskiej gminie Tarnów organizacja Święta Plonów jest już tradycją. Z roku na rok wydarzenie gromadzi coraz większą publiczność. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w sobotę 17 sierpnia. W tym dniu przygotowano zabawy i konkursy nawiązujące tematyką do folkloru wiejskiego oraz zabawę taneczną. Główne obchody zaplanowano na niedzielę, 18 sierpnia. Rozpoczną się one msza świętą dziękczynną pod przewodnictwem Biskupa Władysława Bobowskiego. Po niej staropolskie obrzędy dożynkowe poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej. Nie zabraknie tradycyjnej rywalizacji między sołectwami na wykonanie wieńca dożynkowego.

Już od ponad miesiąca pracujemy przy wieńcu, który będzie reprezentował naszą miejscowość. W tym roku do produkcji wykorzystamy kłosy różnych zbóż  w tym pszenicy, żyta czy jęczmienia. Do dekoracji wykorzystamy kwiaty i owoce czyli plony, które udało się nam zebrać na naszej ziemi.  – mówi mieszkaniec Nowodworza Robert Radliński.

Dożynki Gminy TarnówSiuśpaj, wolańska kura nadziewana, bigos, swojskie jadło - gmina Tarnów słynie również z tradycyjnych potraw przygotowywanych na jej terenie i właśnie w trakcie niedzielnych uroczystości będzie okazja ich spróbować. Po tej tradycyjnej części przyjdzie pora na dobrą zabawę. Rozpoczną ją Solejuk i Hadziuk, czyli bohaterowie popularnego serialu „Ranczo”. Aktorzy zaprezentują się na scenie z kabaretem „Kałamasz”.

Wieczorem natomiast gratka dla wszystkich miłośników dobrego, polskiego rocka. Na scenie pojawi się bowiem gwiazda wieczoru, zespół „Perfect” ze swoimi największymi przebojami.

Serdecznie zapraszamy do Zbylitowskiej Góry, zarówno mieszkańców gminy Tarnów jak i całego regionu. Pielęgnowanie tej pięknej, staropolskiej tradycji jest niezwykle ważne. Dożynki zawsze były przede wszystkim świętem rolników, ale mogą być one także świętem przedsiębiorców, rzemieślników, czy każdego z nas, gdyż wszyscy z owoców ziemi korzystamy na co dzień. Podziękujmy więc zarówno Bogu za obfite plony, jak i rolnikom, za ich prace włożoną w „chleb nasz powszedni” – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz KoziołDziękuję również wszystkim sponsorom wydarzenia, dzięki których wsparciu możemy zaproponować bogaty program i dobrą rozrywkę dla każdego – dodaje.


DOŻYNKI GMINY TARNÓW - PROGRAM:
SOBOTA - 17 SIERPNIA
18:00 - swojskie zabawy i wiejskie konkursy - poprowadzi Paweł Mleczko
19:00 - zabawa taneczna z zespołem VENUS

NIEDZIELA - 18 SIERPNIA
15:00 - polowa Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Władysława Bobowskiego
16:30 - staropolskie obrzędy dożynkowe, konkurs wieńca dożynkowego, smacznie jak w gminie Tarnów - degustacje potraw regionalnych
18:00 - występ kabaretu "Kałamasz" z aktorami popularnej ławeczki z serialu "Ranczo"
19:00 - koncert uczestniczki X Factor Izabeli Mytnik
20:00 - loteria fantowa
21:00 - koncert zespołu PERFECT
 

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.gmina.tarnow.pl oraz na profilu gminy Tarnów www.facebook.com/gminatarnow.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.