Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

PeGaPoFo - koncert z cyklu Młody Jazz w Piwnicach TCK

PeGaPoFo - koncert z cyklu Młody Jazz w Piwnicach TCKKoncert z cyklu Młody Jazz. W Piwnicach TCK wystąpią młodzi muzycy tworzący zespół PeGaPoFo, z którym w 2011 roku zdobyli I nagrodę w międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2011. Są jednym z tych zespołów młodego pokolenia, którego myśli i konteksty muzyczne zaskakują najbardziej wymagających słuchaczy.

Zdumiewa precyzja, z jaką są w stanie wytłumaczyć każdą swoją muzyczną decyzję i oprzeć ją o tradycję muzyki jazzowej, jak i klasycznej - począwszy od romantyzmu, po czasy nam współczesne. Jednocześnie to, co grają w odniesieniu do historii muzyki, pozostaje ściśle autorskie, indywidualne. Swoją muzyką, niezależnie od stopnia skomplikowania, zawsze potrafią dotrzeć do serca odbiorców. Dbałość o kunszt muzyczny, kolektywne współbrzmienia, ogromna emocjonalność w improwizacji oraz zaskakujące nowatorskie pomysły.

Piwnice TCK - 16 listopada
Godz. 19.30
Bilety: 10 zł


O zespole PeGaPoFo:
Zespół powstał w 2009 roku, kiedy to czterech młodych muzyków jazzowych spotkało się na studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie. Indywidualność każdego z nich w ciągu wspólnie spędzonych godzin przy tworzeniu muzyki rozwinęła się w dbałość o kolektywne współbrzmienia i nowatorskie pomysły. Każdy z muzyków miał już okazję zagrać z gwiazdami Polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, a także wziąć udział w licznych warsztatach jazzowych co pozwala im na dalsze rozwijanie swoich umiejętności. PeGaPoFo to zwycięzcy XXXV Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2011, a Sławek Pezda i Mateusz Gawęda Duo to laureaci 3rd Tarnów International Jazz Contest 2010.

Skład zespołu:  
Sławek Pezda - saksofon tenorowy
Mateusz Gawęda - fortepian
Piotr Południak - kontrabas
Dominik Stankiewicz- perkusja

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.