Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

PECTUS w Koszycach Małych (koncert przeniesiony na 31 sierpnia)

PECTUS w Koszycach Małych 12 lipcaJuż 12 lipca w Koszycach Małych, w trakcie koncertu charytatywnego zagra zespół PECTUS. Będzieteż okazja obejrzeć „Master Seniora”, turniej rzutów karnych, galę talentów czy posłuchać zespołu INCEPCJA. Całość funduszy zebranych w czasie imprezy zostanie przeznaczona na pomoc  chorym dzieciom z terenu gminy Tarnów: Justynce, Pawłowi i Sławkowi. To już druga „Mania Pomagania”, którą organizuje Gmina Tarnów wspólnie z radiem RDN Małopolska.

Z powodu złych warunków pogodowych, koncert PECTUS został przeniesiony na 31 sierpnia br. Więcej informacji:
http://nocnytarnow.pl/news/tarnow/koncert-mania-pomagania-z-pectusem-przelozony.html

                Justynka ma 3 lata, mieszka w Koszycach Małych. Dziewczynka cierpi na niedosłuch, nie mówi, ma kłopoty ze wzrokiem, ma zaburzenia psychoruchowe. Wymaga stałej, wszechstronnej rehabilitacji, zakupu sprzętu w tym aparatów słuchowych. Paweł ma 9 lat i mieszka w Zawadzie. Cierpi m.in. na mózgowe porażenie dziecięce. Paweł nie mówi, a porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga stałej, kosztownej rehabilitacji oraz sprzętu w tym wózka, łóżek czy specjalistycznych przyrządów do leczenia w domu.Sławek z Woli Rzędzińskiej ma 11 lat. W wieku 3 miesięcy u chłopca rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce. Od 18 miesiąca życia leczony jest z powodu padaczki. Sławek cierpi na lewostronny niedowład ciała. Wymaga częstych, specjalistycznych konsultacji lekarskich. Chłopiec potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

- Życie tych dzieci już od urodzenia to wizyty u lekarza, rehabilitacje, ciągłe problemy z codziennymi czynnościami. Dla rodziców opieka na nimi to praca na pełen etat, niestety zapewnienie im dostępu do odpowiedniej rehabilitacji czy zakup specjalistycznego sprzętu przerasta ich możliwości finansowe – mówi Maria Srebro kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Tarnów. – Mamy nadzieję, że dzięki zebranym w trakcie „Manii Pomagania”pieniądzom, codziennośćdzieci stanie się łatwiejsza, a dostęp do lepszej rehabilitacji poprawi jakość ich życia– dodaje.

A pomóc może każdy, kto pojawi się w Koszycach Małych 12 lipca. I pomoc ta będzie wyjątkowo przyjemna, gdyż organizatorzy zadbali o ciekawy programy. Na miejscowym boisku sportowym już od godziny 16.00 będzie się działo. Na dobry początek Seniorzy z gminy Tarnów zmierzą się w kulinarnym konkursie „Master Senior”. Każdy będzie miał okazję przekonać się, w której miejscowości posiadają najlepszy przepis na sałatkę. Następnie będzie szansa strzelić karnego, a kto stanie w bramce, to na pewno będzie miłą niespodzianką. Na scenie pojawią się młode muzyczne talenty, a także tarnowski zespół INCEPCJA. W trakcie wydarzenia odbędą się dwie odsłony licytacji charytatywnej. Kto weźmie w nich udział może stać się posiadaczem koszulek z podpisami znanych polskich zespołów, sprzętu RTV oraz innych rzeczy przekazanych przez sponsorów. Atrakcyjne nagrody to również konkurs „Maniacy Pomocy”. Każdy, kto w trakcie imprezy „za charytatywnego grosika” zakupi na kiermaszu m.in. ciasto, bigos czy regionalne produkty od Koła Gospodyń Wiejskich, weźmie udział w losowaniu rowerów jak i innych nagród ufundowanych przez sponsorów.

  Finał imprezy to wieczorne godziny, kiedy na scenie pojawi się zespół PECTUS, a ze sceny popłyną nuty takich przebojów jak „Barcelona” czy „Szkoła marzeń”.

-Jak śpiewa zespół PECTUS, marzeniami buduje się przyszłość… Justynka, Paweł, Sławek i ich rodziny marzą o lepszej przyszłości. Niech dzięki Manii Pomagania szczęście  będzie bliżej nich – mówi Anna Pieczarka dyrektor organizującego wydarzenie Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów,– A my obiecujemy, że pomaganie w Koszycach Małych będzie wyjątkowo przyjemne. Zapraszamy wszystkich Maniaków Pomagania – dodaje.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.