Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Opera „Wesele Figara” na rzecz budowy hospicjum Via Spei

W niedzielę 7 czerwca Fundacja Kromka Chleba zaprasza do Centrum altSztuki Moście na wspaniałe widowisko operowe. Artyści zrzeszeni w Dębickim Towarzystwie Muzyczno-Śpiewaczym wystąpią w operze komicznej „Wesele Figara”. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na wsparcie bieżącego etapu budowy hospicjum stacjonarnego Via Spei – wykonanie instalacji w budynku.
„Wesele Figara” określane jest przez znawców jako arcydzieło teatru operowego. Niezwykle piękna muzyka skomponowana przez Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz mistrzowski scenariusz Lorenza da Ponte tworzą niezapomniane widowisko. Mimo że premiera opery odbyła     się ponad 200 lat temu, jej ponadczasowy wymiar sprawia, że niezmiennie od lat, z takim samym powodzeniem, bawi i zachwyca.
Inicjatorem i producentem przedsięwzięcia jest Paweł Adamek, animator kultury, dyrygent i prezes Dębickiego Towarzystwa Muzyczno- Śpiewaczego.
Zjawiskowe kostiumy, doskonała muzyka, wspaniała obsada - tego nie zabraknie podczas wydarzenia, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Niedziela, 7 czerwca 2015r., godzina 17.00, Centrum Sztuki Mościce
Cegiełki w cenie 30 i 40 zł do nabycia od 11 maja:
• w biurze Fundacji Kromka Chleba Pl. Kazimierza Wielkiego 5
Pon-Pt 10.00 -18.00; tel. (14) 656 02 36
• w Hotelu-Restauracji Bristol w Tarnowie, ul. Krakowska 9
Czynne codziennie; tel. 14 621 22 79

Wykonawcy:
SOLIŚCI: Alicja Płonka, Karolina Pawula, Katarzyna Plewniak, Sylwia Wojnar, Barbara Kucera, Paweł Trojak, Leopold Stawarz, Maciej Gorczyński, Maciej Kucera, Tomasz Furman, Józef Wilczyński, Jan Maślanka
ORKIESTRA i CHÓR Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego
Kierownictwo muzyczne: Paweł Adamek
Reżyseria: Jakub Bulzak
Scenografia: Wacław Jałowiec, Jakub Bulzak
Choreografia: Elżbieta Bodziany
altKostiumy: Irena Lewicka

Organizator: Fundacja Kromka Chleba
ul. Bandrowskiego 26, 33-100 Tarnów
KRS 0000157946
www.kromkachleba.pl
www.viaspei.pl

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.