Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Oferta Tarnowskiego Teatru dla osób niepełnosprawnych

Oferta Tarnowskiego Teatru dla osób niepełnosprawnychTeatr otwarty na niepełnosprawnych – to nie tylko slogan, ale jeden ze sposób na integrację społeczną osób niepełnosprawnych. Dyrekcja Tarnowskiego Teatru ma nadzieję, że nowy obiekt i repertuar znajdą uznanie także wśród niepełnosprawnych, którzy dzięki temu będą brać aktywny udział w życiu kulturalnym Tarnowa.

Tarnowski Teatr dokłada wszelkich starań, by zagwarantować osobom niepełnosprawnym bezproblemowe korzystanie ze swojej oferty, w jak najbardziej komfortowych warunkach.Teatr oferuje następujace udogodnienia:

1. Zwiększona dostępność budynku. Po modernizacji teatralny budynek zyskał na funkcjonalności i dostępności. Od strony budynku Poczty Polskiej, gdzie znajduje się wydzielone i oznaczone miejsce postojowe, jak również od strony przystanku komunickacji miejskiej zlokalizowany jest podjazd do holu budynku. Biuro Obsługi Widowni i kasy zlokalizowane są w foyer, dzięki czemu osoby odwiedzajace Teatr Solskiego mają dostęp do pełnej informacji o repertuarze. Duża widownia przybrała kształt amfiteatralny. W pierwszym rzędzie znalazło się 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Odpowiednio przystosowana toaleta uwzględniajaca potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze obok szatni. Teatr jest wyposażony w windę pozwalajacą wjechać na pierwsze piętro, gdzie w nowym sezonie teatralnym znajdą się mała scena oraz kawiarnia. Nowy Solski to również duże, przestronne foyer z zamontowanym systemem wystawienniczym, w przestrzeni którego organizowane są wystawy tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

2. Atracyjna oferta cenowa. Celem zwiększenia dostępności do wydarzeń kulturalnych dla osób niepełnosprawnych wprowadzony został bilet ulgowy o symbolicznej wartości 5 zł, który umożliwia po okazaniu stosownej legitymacji upoważniajacej do zniżek do wstępu na spektakle będące w repertuarze Teatru (produkcje własne Tarnowskiego teatru, spekkle impresaryjne wg oddzielnych cen).

3. Działania edukacyjne. W ramach projektu "Cztery Talie" Tarnowski Teatr w latach 2011-2013 będzie realizował moduł "Talia bez barier", który adresowany jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością oraz dzieci i młodzieży pełnosprawnej. Założeniem "Talii Bez Barier" jest przeciwdziałanie alienacji twórczości niepełnosprawnej i zintegrowanie jej z twórczością dzieci sprawnych, nadając jej kierunek twórczości bez ograniczeń.

4. Aktualny repertuar – Zapraszamy m.in. na familijny "Tajemniczy Ogród", filozoficzny spektakl "Brat Naszego Boga", a w czerwcu na premierowe sztuki: "Mały książe" oraz "Cela Ojca Maksymiliana". Spektakle są objęte biletami zniżkowymi.

Dodatkowe informacje dotyczące udogodnień oraz oferty Tarnowskiego Teatru dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie internetowej www.teatr.tarnow.pl, a także w Biurze Organizacji Widowni pod nr tel. 014 688 32 87, kom. służbowa 784 976 026.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.