Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Nowe śmieciarki napędzane gazem ziemnym

Nowe śmieciarki napędzane gazem ziemnymMiejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otrzymało dwa ekologiczne pojazdy do wywozu śmieci. To rezultat umowy podpisanej z końcem kwietnia pomiędzy Urzędem Miasta a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Tym samym Tarnów stał się pierwszym polskim miastem, które wprowadziło system mobilnych i ekologicznych śmieciarek. Jeżeli program się sprawdzi, może być ich jeszcze więcej. Jego realizacja, właśnie w Tarnowie, była możliwa dzięki dobrej współpracy na linii samorząd – biznes – lokalni parlamentarzyści.

Nowe samochody są napędzane na sprężony gaz ziemny (CNG). Są to więc pojazdy w pełni przyjazne dla środowiska oraz, dzięki mniejszym rozmiarom, bardziej uniwersalne niż śmieciarki dotychczas użytkowane przez MPGK. Stosunkowo małe gabaryty umożliwią skierowanie ich do obsługi wąskich uliczek na starym mieście, co będzie miało korzystny wpływ na stan ich nawierzchni.

Przypomnijmy, że w ramach porozumienia PGNiG przekazało miastu dotację w wysokości 260 tys. zł, co pozwoliło na pokrycie kosztów zakupu jednego samochodu. Drugi ekologiczny pojazd został zakupiony ze środków własnych miasta.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.