Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Nowe rondo w Tarnowie (Krakowska, Narutowicza, Sikorskiego)

Nowe rondo w Tarnowie (Krakowska, Narutowicza, Sikorskiego)Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę w Tarnowie powstanie kolejne rondo. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich dopracowuje szczegóły koncepcyjne projektu wprowadzenia ruchu okrężnego na skrzyżowaniu Krakowska – Narutowicza - Sikorskiego. Wstępny projekt został już zaopiniowany przez tarnowską policję.

Skrzyżowanie ulic Krakowskiej, Narutowicza i Sikorskiego to jedno z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy to następuje duże spiętrzenie ruchu pojazdów jadących z kierunku wschodniego. W przyszłości planowana jest zupełna przebudowa skrzyżowania, natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruch okrężny pojazdów zostanie wprowadzony w tym miejscu zaraz po zimie.

Znamy już parametry techniczne tego rozwiązania komunikacyjnego. Nowe rondo będzie mieć kształt owalny o średnicy zewnętrznej 30 i 46 metrów. Centralna wysepka będzie mieć wymiary 10 i 26 metrów. Dla uzyskania lepszej płynności jej część nie zostanie zabudowana – środek ronda, oprócz stałych elementów, wyznaczą namalowane linie. W opinii drogowców, skrzyżowania o ruchu okrężnym, także tymczasowe, bardzo się sprawdzają w praktyce.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.