Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Nowe kamery na osiedlach

Nowe kamery na osiedlachRusza rozbudowa sieci monitoringu miejskiego i poprawy bezpieczeństwa. Magistrat realizuje pilotażowy projekt „Monitoring cyfrowy terenów Spółdzielni Mieszkaniowych”. Zainteresowane współpracą spółdzielnie otrzymują dwie cyfrowe kamery szybkoobrotowe wraz z rejestratorem niezbędnym dla monitorowania terenów administrowanych. Wartość przekazanego sprzętu to 10 tysięcy złotych.

Rozwiązanie systemu monitoringu cyfrowego jest w pełni skalowalne umożliwiające dokumentowanie zdarzeń, zmianę stref monitorowania, udostępnianie podglądu uprawnionym służbom. Na dzień dzisiejszy udział w programie, w tym wykonanie prac instalacyjnych oraz dalszą rozbudowę systemu zadeklarowały Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadzieja”.

Podpisano stosowne porozumienie w ten sprawie. To dobry początek budowy systemów monitoringu osiedlowego. Przypominamy, monitoring terenów administrowanych przez spółdzielnię uzupełnia pozostałe dwa działania IT, utrzymanie i rozwój analogowego monitoringu przestrzeni publicznych Miasta Tarnowa (realizowany w oparciu o system monitoringu Straży Miejskiej) oraz system nadzoru terenów przyszkolnych budowany w ramach projektu MRPO. W ramach projektu „Rozbudowa i zwiększenie dostępności do sieci szerokopasmowych systemu EduNet w Tarnowie” każda z 78 jednostek edukacyjnych jest wyposażana w szybkoobrotową cyfrową kamerę do montażu zewnętrznego oraz współpracujący z nią rejestrator.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.