Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Nocny Maraton Filmowy - Aula PWSZ [20.05 piątek]

Nocny Maraton Filmowy - Aula PWSZ [20.05 piątek]20 maja warto być wyspanym. Tego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na Nocny Maraton Filmowy w Auli PWSZ (ul. Mickiewicza 8, budynek C). Na dużym ekranie będzie można zobaczyć trzy filmy nieżyjącego już Stanley’a Kubricka, który był jednym z najwybitniejszych twórców światowego kina. Do późnych godzin nocnych seanse filmów takich jak: Pełny magazynek (Full Metal Jacket), Lśnienie (Shining) i Mechaniczna pomarańcza (Clockwork Orange), a w przerwie darmowy poczęstunek – kawa i herbata. Dla chętnych pizza za symboliczną opłatą. Wstęp na maraton jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (ok. 250). Istnieje możliwość przybycia na wybrany film.

Harmonogram Nocnego Maratonu Filmowego:
19:00 – 20:56 Pełny magazynek (116 min)
21:10 – 23:36 Lśnienie (146 min)
23:55 – 02:11 Mechaniczna pomarańcza (136 min)

Pełny magazynek (Full Metal Jacket)
Dramat wojenny, USA, 1987
czas trwania: 116 min
reż. Stanley Kubrick
wyk. Matthew Modine, R. Lee Ermey, Adam Baldwin
W filmie reżyser zawarł własną wizję wojny w Wietnamie i okrutnego procesu dehumanizacji człowieka, który sprawia, iż żołnierze zmieniają się w żywe maszyny do zabijania. Bohaterowie filmu zostają wysłani na obóz wojskowy z piekła rodem, gdzie trafiają pod komendę pozbawionego ludzkich odruchów D.I., który traktuje ich gorzej niż psy.

Lśnienie (The Shining)
Horror, Wielka Brytania, 1980
czas trwania: 146 min
reż. Stanley Kubrick
wyk. Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd
Jack Torrance (Jack Nicholson) pracuje jako kurator w hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami w budynku. Kiedy burze śnieżne blokują rodzinę Torrance'ów w hotelu Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone telepatyczne zdolności odkrywa, że hotel jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Kiedy Jack spotyka ducha pana Grady, poprzedniego kuratora hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza.

Mechaniczna pomarańcza (A Clockwork Orange)
Dramat SF, Wielka Brytania, 1971
czas trwania: 136 min
reż. Stanley Kubrick
wyk. Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates
W odległej przyszłości gang nastolatków wyrusza co noc, aby kraść i bić pozbawionych jakiejkolwiek ochrony ludzi. Kiedy jeden z chłopców próbuje wszcząć bunt, reszta wyrzuca go i pozostawia policji. W więzieniu chłopak przechodzi specjalną terapię, po której nienawidzi przemocy. Jednak gang o nim pamięta.

Więcej informacji oraz komentarzy nt. Juwenaliów Tarnowskich 2011 na specjalnej podstronie serwisu NocnyTarnow.pl: http://nocnytarnow.pl/juwenalia-tarnow-2011.html

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.