Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Niższe opłaty dla kupców z Krakowskiej

Kupcy z Krakowskiej zwolnieni z części opłatMagistrat nie pozostał głuchy na głosy handlujących na tej głównej ulicy Tarnowa. W wyniku spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta ustalono, że kupcy prowadzący działalność gospodarczą w lokalach użytkowych będących własnością Gminy Miasta Tarnowa otrzymają pomoc publiczną de minimis w postaci obniżenia stawki czynszu o 25% za okres od maja do końca listopada 2011 roku. Aby uzyskać obniżkę kupcy byli zobligowani do złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów w siedzibie zarządcy budynków, czyli Miejskiego Zarządu Budynków.

Starania o pomoc ze strony miasta kupcy czynili już od pewnego czasu. Sprawę udało doprowadzić się do szczęśliwego końca dzięki przychylności prezydenta Ryszarda Ścigały.

Przypomnijmy, że jedna z ważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat w Tarnowie – rewitalizacja ulicy Krakowskiej – przebiega zgodnie z planem. To bardzo dobra informacja zważywszy na fakt, że ostatnie tygodnie obfitowały w deszcze, konieczne było ponadto na tym odcinku wykonanie nieplanowanych robót dodatkowych. Zakończenie prac przewidziano na 15 listopada br.

Rewitalizacja starówki realizowana jest w ramach projektu „Program zapewnienia harmonii estetycznej i urbanistycznej centrum miasta”, jego całkowita wartość wynosi ponad 16 milionów złotych, uzyskane dofinansowanie ze środków unijnych to 6,4 mln.

Projekt zakłada działania w zakresie rewitalizacji Starego Miasta w dzielnicy Śródmieście. Odnowa obejmie przestrzeń miejską pod względem estetyki, komunikacji, funkcjonalności, funkcji wypoczynkowej, turystycznej i kulturowej. Zaplanowano aranżacje i ekspozycje najatrakcyjniejszych historycznie obszarów Starówki. Poprawiona będzie jakość i estetyka terenów zielonych.

Kupcy z Krakowskiej zwolnieni z części opłat

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.