Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Muzyczne Tarasy - Centrum Sztuki Mościce

Muzyczne Tarasy - Centrum Sztuki MościceW VI edycji letniego Festiwalu Kontertów Kameralnych - Muzyczne Tarasy będą prezentowane koncerty inspirowane bogatą kulturą i muzyką Bliskiego Wschodu.

Muzyczne Tarasy prezentują muzykę taką, której z przyjemnością słucha się w letnie wieczory, przy kawie czy lampce wina.

Celem wydarzenia jest upowszechnić przekonanie, że muzyka jest ważnym elementem, łączącym środowiska artystyczne, wywodzące się z różnych gatunków oraz różnych stron świata. Muzyczne Tarasy dowodzą, że muzyka jest językiem niczym nieograniczonym. Potrafi inspirować, budzić emocje, wspomnienia, dotykać czułych zakamarków duszy.

Muzyczne Tarasy - Fot. Zespół SAMECH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentowane utwory zdobywają świat, przekraczają granice kulturowe, odciskają się na twórczości malarzy, poetów, tancerzy. Każda edycja festiwalu poświęcona jest odrębnemu tematowi. Prezentowaliśmy klasyków: wiedeńskich, niemieckich i włoskich, muzykę filmową, tango i flamenco oraz muzykę świata.

We wcześniejszych edycjach gośćmi byli m.in.: Resovia Brass Quintet, Que Passa, Rzeszowska Orkiestra Kameralna, New Tango Bridge, Cracow Guitar Quartet, Daniel Binelli, Polly Ferman, Anna Dereszowska, Machina Del Tango, Domingo Patricio z zespołem, Corazón Flamenco, Los Payos, Waldemar Gromolak z Orkiestrą Symfoniczną Centrum Sztuki Mościce, Viva Flamenco z Michałem Czachowskim, Meksykańscy Los Amigos, Compagnie "TOHONO" z Konga i inni.

Muzyczne Tarasy - Fot. Zespół KLEZMAFOUR

 

W PROGRAMIE:

4 lipca (czwartek) - Koncert zespołu SAMECH
Grupa łączy muzykę klasyczną z elementami muzyki klezmerskiej i orientalnej. Wykorzystuje melodie z różnych zakątków świata, podobnie jak muzykę żydowską, która niesie ze sobą wiele ekspresji i mistycyzmu. Zespół nawiązuje również do innych stylów muzycznych takich jak jazz, latino czy folk-world music.

11 lipca (czwartek) - Koncert zespołu KLEZMAFOUR
Zespół wywodzi się z klezmerskiej tradycji, którą traktuje w sposób zupełnie nowatorski, z punk-rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół jest laureatem dwóch nagród prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie.

18 lipca (czwartek) - Recital aktorów Grupy Rafała Kmity "PIOSENKI Z CYNAMONEM"
Recital ukazujący barwną kulturę żydowską. Świat pełen wzruszeń, tęsknot, ale także humoru, błyskotliwego żartu, zabawy słowem i muzyką.

24 lipca (środa) - Koncert zespołu KROKE
Muzyka Kroke osadzona w tradycji klezmerskiej ma wiele odcieni. Są to eksperymenty z jazzem, muzyką nowoczesną, orkiestrami symfonicznymi, wpływami bałkańskimi, orientalnymi czy indyjskimi, które zawsze jednak zmierzają do pokazania własnego, charakterystycznego stylu - Kroke. Zespół koncertuje na najważniejszych europejskich festiwalach, gości na światowych listach przebojów, odbiera prestiżowe nagrody.

 

Sprzedaż blietów oraz karnetów i informacje:

Kasa CSM tel. 14 633 46 04
Ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów

4 lipca (czwartek) Taras Widokowy CSM, godz. 20:30 -
zespół Samech, cena: 25 zł

11 lipca (czwartek) Taras Widokowy CSM, godz. 20:30 -
zespół Klezmafour, cena: 25 zł

18 lipca (czwartek) Taras Widokowy CSM, godz. 20:30 -
Grupa Rafała Kmity, cena: 30 zł

24 lipca (środa) Taras Widokowy CSM, godz. 20:30 -
zespół Kroke, cena: 45 zł


Źródło: CSM

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.