Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

"Muzyczna Bombonierka" w Piwnicach TCK

Muzyczna Bombonierka w Piwnicach TCK15 lutego 2013 o godz. 20:00 zapraszamy do Piwnic TCK na „Muzyczną Bombonierkę” w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Piosenki z Tekstem”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.

Basia Stępniak-Wilk - szalenie utalentowana, śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, dziennikarka prasowa i radiowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. Wielokrotnie nagradzana na licznych konkursach i przeglądach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej.

Basia Stępniak-Wilk wydała cztery płyty autorskie - „O obrotach", „Słodka chwila zmian", „Obce kraje" i „Przywidzenia".  Jej piosenki pojawiły się też na wielu płytach "składankowych".  Jest autorką książki dla dzieci „Tulisia", za którą otrzymała II nagrodę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w prestiżowym konkursie im. A. Lindgren (2007 r.) oraz tomiku wierszy „Tyle nieba " (2011r.). Na program piosenki autorskiej składają się zarówno najbardziej znane piosenki jak „Bombonierka", „Słodka chwila zmian", „Futerko", „Obce kraje", a także wiele nowych utworów z ostatniej płyty np. „U Barbary", „Przywidzenia", „Nie szkodzi". Niezwykle pięknie brzmiący głos, doskonałe teksty pisane ze smutku, z gniewu, ale też dla zabawy i łatwo wpadająca w ucho muzyka sprawiają, że piosenki Basi Stępniak-Wilk zaspakajają nawet najbardziej wyszukane gusta słuchaczy.
Podczas koncertu w Piwnicach TCK Artystce towarzyszyć będą muzycy: Marek Bazela (piano) oraz Paweł Solecki (fagot, melodica, cajon).

Paweł Solecki - fagocista, w 1998 roku ukończył z wynikiem celującym studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. K.Siudmaka. Jest laureatem krajowych konkursów muzycznych oraz stypendystą kilku fundacji, m.in.: International Music Camp w 1989 r., Europejskiej Fundacji Mozartowskiej w latach 1994-95, Fundacji Sztuki Młodych 1989-91.Finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A.Tansmana w Łodzi (1998) oraz Międzynarodowego Konkursu "Praska Wiosna" w Pradze (2002). W 1996 roku występował na prestiżowym festiwalu w Schwetzingen. W sezonie 2004/05 był pierwszym fagocistą Libańskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Bejrucie. Jest członkiem Krakowskiego Tria Stroikowego, oraz zespołów YesKiezSirumem i Folk For Freaks. Od listopada 2006 roku jest muzykiem krakowskiej poetki i pieśniarki Basi Stępniak-Wilk.

Marek Bazela - pianista, kompozytor, aranżer. Twórca blisko stu piosenek, wykonywanych przez wielu polskich artystów oraz muzyki teatralnej, wystawianej m.in. na Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanowerze, jak i XIX Międzynarodowych Konfrontacji Teatralnych w Lublinie, 2004. Laureat nagród: za najlepszą aranżację na Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów, Autorów i Aranżerów "Brzmienie" w 1999 roku oraz za najlepszą muzykę w kategorii Kino Studenckie na II Festiwalu Filmowym "Drzwi" w 2008 roku.

Piosenki z jego muzyką nie raz docierały do finału na polskich Festiwalach Piosenki takich jak Przegląd Piosenki Aktorskiej, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej czy też 42 Studencki Festiwal Piosenki, na którym Kinga Rataj wykonując "Psalm Sielankowy" wyśpiewała główna nagrodę, wzbudzając jednocześnie owacje wśród publiczności. Kierownik muzyczny koncertów Kingi Rataj, od kilkunastu lat współpracuje z Basią Stępniak-Wilk.

Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.