Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Moto Mikołaje 2011

Moto Mikołaje 2011Przede wszystkim dużo zabawy, frajdy, uśmiechu i radości. A wszystko za sprawą ludzi o wielkich sercach, którzy prócz adrenaliny i motocykli oraz gokartów kochają także dzieci. Mikołaje (tarnowscy motocykliści i sekcja kartingowa, nawigacyjno-turystyczna SPEED RACE TARNÓW oraz team Ready 2 Race) razem dla dzieciaków.

W dniu 11 grudnia 2011 roku po raz drugi organizowana będzie akcja mikołajkowa dla dzieci z Domu Dziecka nr.2 w Tarnowie. Akcja jest organizowana z inicjatywy sekcji kartingowej toru Speed Race w Tarnowie, grupy Motocyklowy Tarnów, teamu wyścigowego Ready 2 Race oraz firmy Samsung. Wszyscy mamy na celu, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech i aby to wydarzenie zapadło wszystkim w pamięci zarówno nam jak i przede wszystkim dzieciom! Wszyscy mamy styczność z motorsportem i chcemy, aby nasza pasja i zainteresowania wpłyneły na rozwój i przyszłe zachowania młodych użytkowników dróg i chodników. Zaszczepianie w młodych ludziach bezpiecznych nawyków wpłynie pozytywnie na późniejsze zachowanie na ulicy i tolerancję wobec innych użytkowników naszych dróg.

Już 11 grudnia dzieci będą mogły zobaczyć pokazy wyścigów supermoto, i z bliska poznać również inne dziedziny sportu motocyklowego jak i kartingowego, począwszy od stuntu do profesjonalnych wyścigów kartingowych i motocyklowch. Oprócz tego będzie okazja przejażdzki na gokartach, motocyklach zarówno takich jakie możemy spotkać na naszych drogach aż do profesjonalnych wyścigowych maszyn. Dla młodych artystów przewidziane jest malowanie motocykla w stylu dowolnym, oraz upominki i liczne niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa jak i pomocy w organizacji przedsięwzięcia! Przy okazji chcielibyśmy wspomóc ośrodek organizując zbiórkę rzeczy potrzebnych w ich codziennym życiu. Wszystkich zainteresowanych pomocą prosimy o przynoszenie artykułów takich jak: pampersy, mokre chusteczki, mydło, szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów itp. oraz przybory szkolne do biura toru kartingowego Speed Race przy ulicy: Kochanowskiego 30 (na terenie Zakładów Mechanicznych) oraz salonu motocyklowego Kawasaki przy ul. Czerwonej 7.
Dary zostaną wręczone dyrekcji w/w ośrodka.

Dom Dziecka Nr 2 w Tarnowie jest placówką socjalizacyjną przeznaczoną dla 30 dzieci w wieku od urodzenia do 13 roku życia. Jeśli dziecko nie zostanie adoptowane to zostaje w placówce do 18 roku życia. Placówka spełnia podstawowe funkcje rodziny, zapewnia opiekę i wychowanie dzieciom trwale lub okresowo pozbawionym rodziny, w ramach określonego indywidualnego planu pracy z dzieckiem. Jego celem jest likwidacja przyczyn kryzysu, skuteczne wzmocnienie dziecka w jego rozwoju fizycznym, psychicznym poprzez zaspokojenie wszelkich jego potrzeb stosownie do wieku.

Dom Dziecka Nr 2 w pełni zaspokaja potrzeby wychowanków. Zadania określone w standardach realizowane są przy współpracy z rodzinami biologicznymi, ośrodkami pomocy społecznej, powiatowymi centrami pomocy rodzinie, sądami, policją, szpitalami, ośrodkiem adopcyjno-opiekuńczym. W celu utrzymania jakości świadczonych usług oraz stałego podwyższania ich poziomu Dom Dziecka korzysta z pomocy sponsorów. Dzięki ich zaangażowaniu placówka systematycznie dokonuje wielu napraw, remontów, oraz zakupu pomocy dydaktycznych, zabawek i sprzętu wspomagającego rozwój dzieci. Nadrzędnym celem placówki jest jednak powrót wychowanków do rodzinnych form opieki. Stąd intensywne działania w kierunku przywrócenia dziecka do rodziny naturalnej oraz rodzin zastępczych i adopcyjnych.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.