Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Monopoly - głosuj na Tarnów!

Głosuj na Tarnów w MonopolyGłosowanie na miasta, które mają znaleźć się na polskiej edycji planszy gry Monopoly, wkracza w decydującą fazę. Jeszcze tylko przez 11 dni można głosować na nasz Tarnów za pośrednictwem strony www.monopoly.pl lub aplikacji na Facebooku: http://apps.facebook.com/glosowanie_monopoly.

W dotychczasowej rywalizacji - nie tylko o miejsce na planszy, ale i splendor oraz uznanie w całym kraju - tarnowianie popisali się niesamowitą mobilizacją i zaangażowaniem, wynosząc Tarnów na 9. miejsce w rankingu. Z przeszło trzema procentami poparcia wyprzedzamy tak duże miasta jak Łódź (!), Bydgoszcz, Katowice, Toruń czy Gdańsk oraz wiele innych miejscowości, które liczą więcej mieszkańców niż Tarnów.

Ale to nie koniec rywalizacji! Właściwie to dopiero teraz zaczyna się prawdziwa, zacięta walka o jak najwyższą pozycję. Tarnów mozolnie odrabia dystans do poprzedzającej go w tabeli... Warszawy! Cały czas musi też oglądać się za "plecy", bo podrażniona ambicja wielkich ośrodków miejskich oraz nadzwyczajna mobilizacja mniejszych miejscowości powoduje, że uformowała się w rankingu liczna "grupa pościgowa", która szybko odrabia stracony w pierwszych tygodniach dystans. Ostatnie 10 dni głosowań z pewnością przysporzy nie mniejszych emocji niż klasyczny bieg sprinterski.

Na dotychczasowy świetny wynik złożyła się praca wielu ludzi, zainteresowanie licznych mediów, poparcie niemal wszystkich znanych osób z Tarnowa i zaangażowanie tarnowskich instytucji.
Prym w organizowaniu kampanii reklamowej wiodą wydziały Urzędu Miasta: Wydział Kultury, Wydział Marki Miasta, Tarnowskie Centrum Informacji oraz Tarnowskie Centrum Kultury. Za ich pośrednictwem głosowanie na Tarnów reklamowane jest na ekranach LED w Tarnowie, na słupach ogłoszeniowych, w miejskich wydawnictwach informacyjnych.

Nieformalnym centrum dowodzenia akcją stał się profil na Facebooku: www.facebook.com/GlosujNaTarnow. Zgromadził już przeszło pół tysiąca ludzi z Tarnowa i okolic, którzy najmocniej angażują się rywalizację miast. Tutaj zrodził się pomysły na naklejki, którymi tarnowianie promują udział w głosowaniu na swoich samochodach. Tu do akcji przyłączyły się tarnowskie firmy: Apgrafix, Pixel i Unipress, które nieodpłatnie wydrukowały wspomniane naklejki i plakaty. Wreszcie: na tym profilu swój udział w akcji głosowania na swoje miasto zadeklarowało ponad 20 znanych osób z Tarnowa!

Są wśród nich samorządowcy (Prezydent Miasta Ryszard Ścigała, radny Jakub Kwaśny, dyrektor Wydziału Kultury Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada-Bilik), artyści (aktor Marcin Kwaśny, karykaturzysta Tomasz Habiniak, rysownik Witold Pazera, wokalistka Ludwina Popielarz, zespół Totentanz), dziennikarze (Łukasz Maciejewski, Krzysztof Borowiec, Mirosław Biedroń i Piotr Kopa), liczna reprezentacja sportowców (wyścigowiec Adam Gładysz, piłkarz Mateusz Klich, wspinacze Edyta Ropek oraz Tomasz Oleksy, speedrowerowiec Łukasz Piszczek) oraz fotografowie (Andrzej Tylko, Hubert Burzawa, Justyna Ryba, Kinga Pawłowicz i fotoreporter Michał Stańczyk).

Na szczególną uwagę zasługuje świetna robota, jaką wykonuje tarnowski specjalista od karykatury - Tomasz Habiniak. Specjalnie na potrzeby promocji Tarnowa wykonał karykaturę... Mr Monopoly oddającego głos na Tarnów. Dzień Kobiet również uczcił stosownym do okoliczności rysunkiem.

Oczywiście wszystkie działania nie przyniosłyby wielkiego efektu bez dużego wsparcia niemal wszystkich lokalnych mediów. Audycje poświęcone głosowaniu na Tarnów wyemitowały Radio RDN Małopolska oraz Radio Kraków. W swoich serwisach informacyjnych promocję prowadziła Telewizja Małopolska a o akcji pisały Gazeta Krakowska i Dziennik Polski. Istotną rolę odgrywają też tarnowskie portale internetowe: Tarnow.net.pl, inTARnet.pl, NocnyTarnow.pl, Tarnowskieinfo.pl, tarnow4you.pl oraz te z regionu: Tuchow.info, Szczucin.eu oraz e-Kurier Dąbrowski.

Dyskusje o głosowaniu oraz sama jego promocja prowadzona jest na tarnowskich forach dyskusyjnych. Banery reklamowe znalazły się na Tarnowskiej Agorze, Tarnowskim Forum Inwestycyjnym, sportowych forach - piłkarskim i żużlowym. Zwłaszcza zaangażowanie kibiców Unii Tarnów jest nie do przecenienia ze względu na ich wielką zdolność mobilizacyjną oraz doświadczenie w tego typu akcjach.

Wszystkim wymienionym w artykule z całego serca dziękujemy! I prosimy o jeszcze!

A na koniec apelujemy:
- do tarnowian już głosujących: tak trzymać! Namawiajcie też kolejne osoby do przyłączania się do głosowania
- do tarnowian jeszcze nie głosujących: każdy z Was dysponuje w tym momencie jeszcze 11 głosami. Nie zmarnujcie ich!
- do mieszkańców regionu: pomóżcie! Bardzo prosimy. W Tarnowie pracujecie, w Tarnowie uczycie się, w Tarnowie spędzacie miło czas. Teraz Tarnów potrzebuje Waszych głosów!
- do osób znanych, identyfikujących się z Tarnowem: nie wstydźcie się, nawet codziennego, namawiania do głosowania na Tarnów. Cieszycie się dużym uznaniem i wielką atencją. Wykorzystajcie to!
- do dziennikarzy: jeszcze mocniej angażujcie Wasze media w to wspólne dzieło! Niech wszędzie będzie pełno zachęt do głosowania na nasze miasto!

Taka szansa na darmową i ogólnopolską promocję naszego kochanego Tarnowa nie powtórzy się prędko!

Michał Głuszak, www.facebook.com/GlosujNaTarnow

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.