Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Modernizacja taboru Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego „KOLTAR” Sp. z o.o.

Modernizacja taboru Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego „KOLTAR” Sp. z o.o.Realizacja zakupów i modernizacji taboru kolejowego w Przedsiębiorstwie Transportu Kolejowego „KOLTAR” Sp. z o.o. należącej do Grupy AZOTY TARNÓW nabiera tempa! 27 maja na terenie bocznicy Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A. dokonano odbioru lokomotywy spalinowej TEM2-017 po przeprowadzonej naprawie głównej i modernizacji w PESA Bydgoszcz S.A. Modernizacja kosztowała 800 tysięcy złotych. Lokomotywa wróciła nie tylko unowocześniona, ale także w nowych barwach „KOLTARU” – mówi prezes Zarządu spółki Piotr Golemo i dodaje: - W obecnym roku w bydgoskich zakładach planowana jest modernizacja jeszcze dwóch lokomotyw tego typu.

W planach na 2011 r. PTK „KOLTAR” Sp. z o.o. znajduje się również zakup dwóch zmodernizowanych lokomotyw M62, które będą służyły do realizacji przewozów licencjonowanych po liniach PKP PLK S.A. dla Grupy Azoty Tarnów i klientów zewnętrznych. Pierwsza z nich (M62-1331) jest już na bocznicy kolejowej Zakładów Azotowych, a druga (M62-1077) zostanie przekazana do końca lipca. Modernizację wykonała PESA Bydgoszcz S.A. W jej ramach bazowa lokomotywa potocznie zwana „Gagarinem” przeszła remont, gdzie podstawowy silnik został wymieniony na nowy czterosuwowy 12-cylindrowy rosyjskiej produkcji KZ (Zakłady w Kołomnie), o tej samej mocy jak w oryginale. W trakcie modernizacji zmienione zostały również układy sygnalizacji i gaszenia pożaru. Pulpit maszynisty został unowocześniony, a kabinę wyposażono m.in. w klimatyzację.

W modernizowanym parku maszynowym PTK „KOLTAR” Sp. z o.o. M62-1331 z silnikiem
o mocy 2000 KM jest obecnie najmocniejszą lokomotywą.

Rozstrzygnięty został również przetarg na gruntowną modernizację dwóch lokomotyw serii SM42, z których pierwsza pojechała do modernizacji w połowie czerwca. Zwycięzcą przetargu została firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza, która dokona gruntownych modernizacji lokomotyw SM42 do typu 6Dg. Szereg zmian wykonanych podczas modernizacji pozwoli na eksploatację praktycznie nowych lokomotyw z nowoczesnym i ekonomicznym silnikiem przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. – Na te modernizacje uzyskaliśmy 70-procentowe preferencyjne pożyczki z możliwością umorzenia 30 procent ich wysokości z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi prezes Piotr Golemo. Krakowski WFOŚiGW przyznał dofinansowanie w związku z faktem, iż po modernizacji lokomotywy będą miały nowoczesny silnik spalinowy spełniający europejskie normy emisji spalin. W porównaniu do obecnie eksploatowanych silników poziom emisji spalin będzie o wiele niższy.

Zakupy i modernizacje pojazdów trakcyjnych związane są bezpośrednio z założoną na najbliższe lata strategią działalności Spółki KOLTAR, w której duży nacisk położony jest na rozwój przewozów licencjonowanych dla Grupy AZOTY TARNÓW i odbiorców zewnętrznych.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.