Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Młody Jazz: N.S.I. w Piwnicach TCK

Młody Jazz: N.S.I. w Piwnicach TCKKoncert zdobywców Grand Prix na festiwalu 36. Jazz Juniors. N.S.I - jeden zespół, który tworzą cztery różne osobowości: Cyprian Baszyński, Bartek Prucnal, Michael Parker (USA) i Dawid Fortuna-perkusja. Występ w ramach cyklu Młody Jazz w Piwnicach TCK jest jedną z nagród dodatkowych, jakie otrzymał zwycięzca ostatniej edycji Jazz Juniors.

Piwnice TCK, 22 lutego 2013 r., g. 19.30  I  bilety: 10 zł

N.S.I. to kwartet założony na początku 2012 roku przez młodych instrumentalistów zamieszkałych w Krakowie: trębacza Cypriana Baszyńskiego, saksofonistę Bartka Prucnala, i perkusistę Dawida Fortunę. Panowie ci poznali się parę lat temu podczas studiów. Ich muzyczne drogi krzyżowały się jedynie przy okazji zajęć na akademii, jam'ów, czy występów klubowych. W końcu postanowili założyć grupę o nazwie N.S.I.
Mówią o sobie "(...)łączy nas determinacja w próbie oswajania jazzu i  chęć realizacji własnych pomysłów(...)".

N.S.I. to jeden zespół, który tworzą cztery różne osobowości (PL/USA). Obecnie stacjonuje w Krakowie. Rok 2012 był dla muzyków rokiem sukcesów. N.S.I. zwyciężyli bowiem międzynarodowy konkurs Azoty Tarnów International Jazz Contest 2012 (Kenny Garret, przewodniczący jury) oraz  36 edycj konkurs Jazz Juniors. Krytycy nie szczędzą ciepłych komentarzy, podkreślają dojrzałe zespołowe brzmienie oraz niepowtarzalny język muzyczny.

Kompozycje N.S.I. są pełne młodzieńczej, oparte na ciekawych tematach i grupowej improwizacji. Zespół czerpie inspiracje z jazzowej tradycji, ale też z nowoczesnych form i stylów muzycznych. Wiosną 2013 r. grupa planuje wydać swój pierwszy album.

Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.