Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Młody Jazz: Lena Romul "Instynktownie" w Piwnicach TCK

Młody Jazz: Lena Romul Instynktownie w Piwnicach TCK„Instynktownie” to autorski materiał Leny Romul, finalistki telewizyjnego show „Mam Talent” w roku 2011, pierwszej kobiety - laureatki nagrody głównej na Międzynarodowym Konkursie „Jazz Juniors” w roku 2009, członkini zespołu Wojtka Pilichowskiego, instrumentalistki i wokalistki występującej dotychczas z uznanymi artystami. W Tarnowie zagrała już dwukrotnie, z grupą Nail Quartet i z Wojtkiem Pilichowskim, ale z autorskim materiałem wystąpi po raz pierwszy.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Młody Jazz” w którym prezentowana jest „świeża krew” polskiej estrady jazzowej. Wraz z Leną Romul na scenie zobaczymy czołowych instrumentalistów młodego pokolenia.   

Koncert jazzowy: Lena Romul „Instynktownie”
20 stycznia 2012 r., o godz. 19.30 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety: 9 zł (do nabycia w TCK, Tarnów – Rynek 5).
Informacje: tel. 14 6 888 888, www.tck.pl

Projekt „Instynktownie” inspirowany jest współczesną muzyką improwizowaną, oparty na rytmie, elemencie, który naturalnie porusza ciało, melodiach, które mają za zadanie roztaczać piękno, rozbudzać emocję, i harmoniami wypełnionymi muzyką elektroniczną, intrygująco współgrającą z akustycznym instrumentarium zespołu. Koncert zawiera zarówno utwory instrumentalne, akustyczno-elektroniczne, jak i utwory wokalno -instrumentalne, dodające do materiału, w dużej mierze opartego na improwizacji, brzmienie trip -hopowe.

Zespół Leny Romul w składzie:
Lena Romul - saksofon, wokal;
Patryk Kraśniewski - fortepian, instrumenty klawiszowe, elektronika
Artur Boo-Boo Twarowski - gitara akustyczna, gitara elektryczna
Grzegorz Piasecki - kontrabas, gitara basowa
Jerzy Markuszewski - perkusja

O muzykach:
Lena Romul – wokalistka, saksofonistka. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Poznańskiej OSM II st. im. M. Karłowicza w klasie saksofonu z wyróżnieniem. Aktualnie studiuje na Wydziale Jazzu na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W wieku 17 lat, w 2007 roku w finale Jazz Juniors 2007 (z zespołem S.O.T.B. Quartet) otrzymała wyróżnienie indywidualne, jako "Rokująca Nadzieję Instrumentalistka". W 2008 roku na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze została nagrodzona I Nagrodą Indywidualną. Jako Jazz w Dredach w duecie z Patrykiem Kraśniewskim otrzymała III miejsce na Jazz Juniors 2008. Rok później, z własnym zespołem - Lena Romul Quintet - zajęła III miejsce na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal 2009 i I miejsce na Jazz Juniors 2009 (będąc jednocześnie pierwszą kobietą-liderką zwycięskiego zespołu w historii konkursu).

Występuje na stałe w zespołach Lena Romul Quintet, NAIL Quartet (kobiecy zespół nurtu jazz-fusion), Presidents of Soul (w tej formacji Lena jest liderką, wokalistką, i współautorką wszystkich utworów wykonywanych przez zespół). Można ją usłyszeć na nowej płycie Wojtka Pilichowskiego, jak i na debiutanckiej płycie zespołu Presidents of Soul. Lena w 2011 r. wzięła udział w telewizyjnym show „Mam Talent”, w którym dotarła aż do ścisłego finału.

Lena występowała dotychczas z takimi artystami, jak: Reggie Worthy (ex.Tina Turner), Jay-Tee Teterissa (ex.Candy Dulfer), Pipo Matino, Pascal Mulot, Hanna Banaszak, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Marek Raduli; a także na różnorodnych festiwalach muzycznych: Opole-Superjedynki, Pozytywne Wibracje, Jazz Juniors, Bass Days.

Link do występu Leny w Mam Talent:
http://mamtalent.tvn.pl/wideo/wszystkie-kategorie,1,1/lena-romul-zaprasza-do-swojego-swiata,57039.html


Patryk Kraśniewski - pianista, kompozytor; laureat Międzynarodowych Nagród na konkursach pianistycznych (Neapol-2002, Paryż-2003), Tworzył specjalne projekty na konkursy kompozytorskie
(II nagroda oraz nagroda publiczności na Poznańskim Konkursie Kompozytorskim – wykonanie utworu, w którym brało udział 85 muzyków – orkiestra, chór, oraz zespół metalowy Depilator), muzykę pod wizualizację („Animizacja Nova”), aranżował oraz komponował na 15-osobowy skład Unwind Band. Występował z: Mariką, Vava Muffin, RasLuta;

Artur "Boo-Boo" Twarowski - Gitarzysta, aranżer. Człowiek o kreatywnym podejściu do Groove'u.     Ukończył Szkołę Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Klasie Gitary Klasycznej. Pierwsze kroki stawiał na krakowskiej scenie muzycznej z zespołem "Dezodorant Squad". Na scenie pojawił się obok takich artystów jak: Reggie Worthy, Pascal Mulot, Michał Urbaniak, Borys Szyc, Patrycja Kosiarkiewicz, Jarek Wist, Maciek Starnawski, Sqbass, Georgina Tarasiuk, Nick Sinckler, Ćmy, Break Da Funk, Chasis, Funk It i innych. Obecnie współtworzy brzmienie zespołów: Pilichowski Band, Mrozu, Wilson Square, Kasia Klich, Rock & Chopin, DoriFi, PATA Band;

Grzegorz Piasecki - kontrabasista i gitarzysta basowy. Udziela się w wielu projektach i jest swobodny w różnych stylistykach muzycznych. Współpracuje z cenionymi zespołami jazzowymi (Lena Romul Quintet, Freeway Quintet, Maciej Fortuna Quintet, Bartosz Pernal Quintet, Witek Janiak Quartet, The Conception, Sławek Dudar Quartet) jak i grającymi muzykę soul (Presidents of Soul) czy inspirowanych muzyką elektroniczną (L.U.C.). Bierze także udział w projektach gospelowych, musicalowych czy teatralnych. Ma też za sobą doświadczenie w prowadzeniu warsztatów jazzowych (Warsztaty Bigbandowe w Nysie 2010). Dzielił scenę z takimi artystami jak: Rufus Reid, Kristin Korb, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Włodek Pawlik, Ania Szarmach, Ewa Uryga, Grupa MoCarta, Natalia Grosiak.

Jerzy Markuszewski - perkusista. Jego edukacja obejmuje szkoły muzyczne w Warszawie, a także The Drummers Collective w Nowym Jorku. Grał na festiwalach, między innymi: Open'er 2010, KFPP Opole 2010, Reggaeland 2010, Fama (2008, 2009, 2010); Coke Live 2009, Źródła i Inspiracje 2010, Setkani/Encounter 2009 w Brnie. Współpracował lub współpracuje z: Marika, Pinnawela, Ania Dąbrowska, Dorota Miśkiewicz, Kasia Zielińska, Karolina Kozak, Ritmodelia, Sidney Polak, Vavamuffin, Dziewczyny, Marcin Styczeń, Calle Sol, Mili Morena Y Su Clave, Danzel, Motema Africa, Lullapop, Kowalski,Wilson Square, Teatr Współczesny, Teatr Syrena. Od 2011 roku Endorser firmy OSCA4Drums.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.