Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Mistrz gitary w tarnowskim Ratuszu [24.07]

Mistrz gitary w tarnowskim Ratuszu [24.07]Recital gitarowy Roberta Horny, jednego z najlepszych gitarzystów klasycznych w Polsce, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 lipca, o g. 19.00w tarnowskim Ratuszu. W programie recitalu znalazły się utwory m.in. Astora Piazzolli, które zawsze robią wrażenie nawet na osobach nie słuchających na codzień klasyki.

Salę koncertową tarnowskiego Ratusza odwiedzić warto tego dnia tym bardziej, że Robert Horna gwarantuje wykonanie na poziomie najwyższym. Wirtuozeria połączona z brawurową interpretacją daje efekt niezapomniany. Przekonywali się o tym melomani w różnych częściach świata. Podróże koncertowe wiodły Roberta Hornę przez niemal całą Europę oraz Amerykę Południową. Prowadzi klasy mistrzowskie i zasiada w jury festiwali i konkursów gitarowych o międzynarodowym zasięgu. Koncertuje jako solista, kameralista oraz wykonuje koncerty z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Jego bogaty repertuar obejmuje utwory muzyki dawnej, dzieła klasyków oraz kompozycje współczesne, a muzyczne zainteresowania sięgają różnych stylów.

Recital współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa i Starostwa Powiatowego w Tarnowie towarzyszy IV edycji ogólnopolskiego kursu gitarowego "Mistrz i uczeń" organizowanego przez Stowarzyszenie PLUS ULTRA w Tarnowie w Pałacu w Janowicach w gminie Pleśna. Bierze w nim udzial kilkudziesięciu uczniów szkół muzycznych z całego kraju, a w roli wykładowców występują nawybitniejsi pedagodzy i gitarzyści w kraju. W ramach kursu zaplanoway jest jeszcze jeden koncert w piątek, 30 lipca. W Sali Lustrzanej w Tarnowie zaprezentuje się wówczas trio: Robert Kabara (skrzypce), Arkadiusz Krupa (obój) i Michał Nagy (gitara).

 

Program recitalu:
A. Piazzolla - Milonga del Angel
A.Piazzolla - Verano Porteno
A.Piazzolla - Invierno Porteno
D.Bogdanovic - Jazz Sonata
C.Domeniconi - Variations on an Anatolian Song
I.Albeniz - Granada - Asturias
C.Domeniconi - Koyunbaba, Suite for guitar

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.