Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta - MCK

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta - MCKMościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na „Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie”, który odbędzie się w dniach od 01.10.2011 do 16.10. br. Do rzadkości należą w Polsce wydarzenia z obszaru sztuki współczesnej, prezentujące i promujące aktualne trendy w sztuce, a dotyczące sceny baletowej i teatrów tańca współczesnego. Prezentować będziemy 12 spektakli zawodowych teatrów tańca z Polski i Europy. Kryterium doboru spektakli było głównie mistrzostwo wykonania i oryginalność prezentacji. Wybrane przez nas zespoły i spektakle gwarantują różnorodne style choreograficzne, bogactwo technik tańca i wyrazu muzycznego.

 

Prezentacje sceniczne to główny nurt Festiwalu. Towarzyszyć mu będzie publikacja o charakterze badawczym, z obszaru historii tańca współczesnego w Polsce, autorstwa Anny Królicy. Autorka jest doktorantką Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezesem Fundacji Performa, współzałożycielką portalu nowytaniec.pl. Poza krytyką taneczną zajmuje się teorią i historią tańca, szczególnie w jego polskim i niemieckim kontekście. Publikowała w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Kontekstach”, „Scenie” oraz portalu kulturaenter.pl. Aktualnie pracuje nad zagadnieniem pamięci i ciała w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora i Tanztheater Wuppertal Piny Bausch.

Imprezy towarzyszące Festiwalowi to także wernisaże dwóch wystaw fotograficznych, w tym jedna autorstwa Roberta Frąckowiaka. Odbędą się również filmowe prezentacje nawiązujące do głównego, tematycznego nurtu jakim jest taniec (15 tytułów), spotkania autorskie, warsztaty oraz premiery dwóch spektakli w choreografii Marty Pietruszki i Eryka Makohona, których producentem jest Centrum.

Lekcje mistrzowskie prowadzić będzie Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, niezwykle utytułowana tancerka, choreograf, pedagog, profesor sztuk muzycznych, kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Lekcje mistrzowskie poprowadzi także Katarzyna Aleksander Kmieć - pedagog tańca, choreograf, tancerka, jedna z najciekawszych postaci w młodym pokoleniu polskiej choreografii. Jest absolwentką Konserwatorium Tańca im. Barata w Lake Forest, Illinois. Obecnie związana jest z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Bytomiu.

W Festiwalu pokażemy następujące tytuły:

• Theater Bielefeld Niemcy- „My Hotel Paradise“
• State Theatre of Košice, Slovakia - „Carmen”
• Lubelski Teatr Tańca - „Nana”
• Marta Pietruszka – „1287”
• Art Color Ballet Kraków – “Deep Trip”
• Aura Dance Theatre Litwa -„Time Line”
• Polski Teatr Tańca - „Lato-Red Sun”, „Jesień-Nuembir”
• Teatr Dada von Bzdulow Gdańsk - „Czerwona trawa”
• Występ tancerzy Szkoły Baletowej w Bytomiu w programie przygotowanym specjalnie na MFTT SCENA OTWARTA
• Teatr Rozrywki Chorzów - „Zobacz Alicjo”
• 420 PEOPLE Czechy – “Sacrebleu”, “Small Hour”, “Golden Crock”, “Reen”
• Teatr Opery i Baletu Lwów „Stworzenie świata”

Projekt "Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie" współfinansowany jest przez Unię Europejską oraz budżet województwa małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Strona festiwalowa: www.scenaotwarta.pl.

Program >>kliknij aby pobrać

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.