Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, czyli Dzień Tarnowa w Krakowie

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, czyli Dzień Tarnowa w Krakowie

Podczas tegorocznych XXXV Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie skrzyżują się drogi ponad pięciuset twórców ludowych z wielu regionów Polski oraz krajów starego kontynentu. Imprezę, która odbywa się pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, w następny piątek, 19 sierpnia, rozpocznie Dzień Miasta Tarnowa.

W Rynku Głównym przez dziesięć dni targów zasiądą twórcy ludowi, którzy prezentować będą różne techniki wytwórcze. Wśród nich garncarze, koronczarki, tkacze, hafciarki, rzeźbiarze, artyści malujący na szkle, kowale, ceramicy, bibułkarze, jubilerzy i wielu innych.

Na estradzie w Rynku Głównym koło Ratusza wystąpi ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy. Spółdzielnie i spółki cepeliowskie oraz inni goście Targów oferować będą atrakcyjny towar, który jest owocem pracy i talentu twórców ludowych z całego świata. Dodatkowo artyści zademonstrują publiczności rozmaite techniki wytwórcze.

Tradycyjnie już Targom towarzyszą spotkania z przedstawicielami miast, powiatów, gmin, a także państw Unii Europejskiej. Goście będą prezentować się na estradzie w poszczególne dni trwania imprezy.

Tarnów zaprezentuje bogaty program artystyczny. Wystąpią m.in. Leliwa Jazz Band, Kapela z Gwoźdźca, zespół Cygański, grupa Przystanek Mrówkowiec oraz Tarnowski Chór Gos.pl. Tarnowski dzień na krakowskim rynku zakończy występ Lidii Jazgar z zespołem. Obok części koncertowej Tarnów zaprezentuje wystawę „Architektura Sakralna Tarnowa” obejrzeć będzie można obóz cygański oraz kilka powozów konnych z niedawno zakupionej przez miasto „kolekcji tarnowskiej”.

Program Dnia Tarnowskiego:
11:15 – Korowód uczestników wokół Rynku,
11:15 – Powitalny występ zespołu Pieśni i Tańca „Cepelia” dla Gości i Uczestników,
12:00 – Uroczyste otwarcie Targów i Dnia Tarnowa w 681. rocznicę lokacji miasta, Odegranie przez fajermana hejnału mariackiego, Trombity Haniaczyków, Dzwon Zygmunta w wykonaniu Makino, hejnał tarnowski, „Oda do radości”, Wystąpienia powitalne Organizatorów i Gości,
12:45 – Realizacja programu Miasta Tarnowa i Muzeum Okręgowego oraz miast partnerskich,
19:00 – Koncert tarnoGos.pl,
20:00 – Lidia Jazgar z zespołem Galicja – Koncertowe Preludium z okazji Jubileuszu 25-lecia,
10:00 – 21:00 – Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej na płycie Rynku Głównego.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.