Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Międzynarodowe sukcesy tarnowskich licealistów

Międzynarodowe sukcesy tarnowskich licealistówUczniowie dwóch tarnowskich liceów odnoszą międzynarodowe sukcesy. Przemysław Pękala, który zakończył właśnie edukację w I LO, niedługo weźmie udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej na Tajwanie. Natomiast Wojciech Bochenek, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza zwyciężył w kwietniu br. w Ogólnopolskim Konkursie Neurobiologicznym dla szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentował Polskę podczas konkursu we Włoszech.

W tym roku po wygraniu eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 29 stycznia w Krakowie, Przemysław Pękala reprezentował swoją szkołę, miasto i województwo na zawodach centralnych w Warszawie – również z tej podróży wrócił z tarczą. Tym razem jako Laureat I Stopnia Jubileuszowej XL Olimpiady Biologicznej. Zdobywając 3 miejsce uzyskał przywilej reprezentowania Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej na Tajwanie, która odbędzie się w lipcu tego roku.

Polska edycja konkursu Neurobiologicznego odbyła się w Polsce po raz pierwszy. I po raz pierwszy reprezentant Polski weźmie udział w międzynarodowym finale, który odbędzie się 16 lipca 2011 r. we Florencji we Włoszech Na trzydniowym konkursie we Włoszech, Polskę, jako jedyny reprezentował będzie Wojciech Bochenek.

źródło: tarnow.pl

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.