Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Międzynarodowa wspólnota pomaga przy budowie Via Spei

Międzynarodowa wspólnota pomaga przy budowie Via SpeiKiedyś sami potrzebowali wsparcia, dziś pomagają w budowie pierwszego w Tarnowie stacjonarnego Hospicjum Via Spei. Członkowie Wspólnoty CENACOLO (pomagającej w przezwyciężaniu nałogów) zostali wolontariuszami na placu budowy. Młodzi ludzie pochodzący m.in. ze Słowacji, Chorwacji, Włoch czy Polski pomagają w przygotowaniu desek z których obecnie powstaje konstrukcja dachu budynku.

- To hospicjum jest nadzieją dla chorych, dużo się mówi na świecie o eutanazji, a to miejsce będzie czymś przeciwnym. Chcemy zrobić coś dobrego i to jest dar od nas. Praca również pomaga nam w walce z trudnościami i nałogami z którymi się borykamy – mówi Maciek. - Teraz pomagamy budować hospicjum, ale i też dzięki pracy budujemy od nowa swoje życie – podsumowuje krótko Goran z Chorwacji. - Cieszę się, że możemy tutaj pomagać i że właśnie w tym hospicjum zostanie ślad naszej pracy – mówi z kolei Jozef ze Słowacji.

Z pracy wolontariuszy zadowolony jest Ryszard Zięcina, który odpowiada za przygotowanie materiału na dach. - Jest sporo pracy - podawanie, odbieranie, równanie desek, chłopaki radzą sobie bardzo dobrze. Bez nich byłoby trudniej – dodaje.

Obecność podopiecznych Wspólnoty CENACOLO na placu budowy to wynik wieloletniej współpracy z Fundacją, której również głównym celem pomoc w walce z nałogami – mówi prezes Fundacji Kromka Chleba Anna Czech. - Z jednej strony młodzie ludzie walczą ze swoimi nałogami modlitwą, z drugiej - pracą, również na rzecz potrzebujących. Dlatego dzieło powstania Hospicjum w Tarnowie będzie miało jeszcze większe znaczenie - dodaje Anna Czech.

Wspólnota Cenacolo powstała w lipcu 1983 roku z inicjatywy włoskiej zakonnicy Elwiry Petrozzi. Wspólnota niesie pomoc młodym ludziom z problemami, w szczególności narkomanom i alkoholikom. Obecnie działa 56 domów wspólnoty na całym świecie, w tym 3 w Polsce. Metoda terapii opiera się na intensywnej pracy, modlitwie, dzieleniu się uczuciami, rozwijaniu talentów i zajęciach sportowych. Od początku roku 2004 funkcjonuje trzeci dom CENACOLO w Polsce zlokalizowany pod Tarnowem w Porębie Radlnej.


Więcej aktualnych informacji na fanpage Hospicjum Via Spei

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.