Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Międzynarodowa Noc Muzeów 2012 w Tarnowie (18 maja)

Międzynarodowa Noc Muzeów 2012 także w Tarnowie (18 maja)Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na Międzynarodową Noc Muzeów 18 maja 2012 roku (piątek). Imprezy w ramach wydarzenia odbywać się będą w Ratuszu, Muzeum Etnograficznym, Gmachu Głównym, BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie oraz w Zamku w Dębnie.

WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY BEZPŁATNY

 

 

 

Program:

Ratusz
19.00 – 24.00
19.00 – ogłoszenie konkursu fotograficznego „Noc Muzeów w obiektywie 2012”
20.00 i 21.00 – pokaz mody w wykonaniu uczennic z XIV LO
– nowa ekspozycja „W zbrojowni sarmackiej”
– wystawa „W kontuszu i przy szabli” – Partner Wystawy LOTTO
– pokaz i możliwość przymierzenia dawnych zbroi
– pokaz konserwacji dzieł sztuki
– pozostałe sale udostępnione do zwiedzania
– wejście na wieżę (wstęp 10 zł) przed Ratuszem
19.30 – koncert Anny Treter – solistki zespołu „Pod Budą”

NOTA O WYKONAWCY:
Anna Treter - solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Grupa nagrała trzynaście płyt mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2012 zespół obchodzi trzydziestopięciolecia swojego istnienia.

W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu „Na południe”. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela - Bułecki (Zakopower).Większość tekstów napisała sama. Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz – gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz – prywatnie mąż artystki. Album okazał się sukcesem wydawniczym, jego dobre przyjęcie, świetne recenzje i reakcje słuchaczy na koncertach zachęciły ją do wydania w 2005 roku kolejnej płyty „Może tak może nie”, jeszcze bardziej osobistej, opartej prawie w całości na własnych tekstach .

Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty w których towarzyszy jej zespół, 5 znakomitych krakowskich muzyków, a także solista, Jacek Kotlarski. Naturalną tego konsekwencją jest trzeci – nagrany na żywo – solowy album Anny Treter pt. „Bez retuszu” będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005 roku. Płyta ukazała się w listopadzie 2006 roku. Przy okazji jej wydania można śmiało utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja artystki o samodzielnych działaniach muzycznych, o rozwijaniu własnych projektów była całkowicie słuszna i dzięki niej wrażliwi i poszukujący słuchacze zyskali wiele nowych pięknych tekstów i melodii. Ania nie zapominając o swych korzeniach, o grupie „Pod Budą” równolegle i z powodzeniem rozwija solową karierę.

W 2006 roku powstał dwuczęściowy telewizyjny recital artystki, będący zapisem jednego z koncertów. Był już wielokrotnie emitowany na antenach TVP i TV Polonia.

Anna Treter otworzyła także w Krakowie Fundację „Piosenkarnia”. Co miesiąc spotyka się w niej z młodymi, wrażliwymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami.

19.00 i 21.15 – pokazy w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej im. 16. Pułku Piechoty
18.00 – 21.00 – przejazd dorożką po Starym Mieście (przystanek przed Ratuszem)
– fotografowanie w monidle
Gmach Główny (Rynek 20–21)
19.00 – 24.00
Wystawy:
– „Stanisław Westwalewicz – malarstwo”
– „Andrzej Westwalewicz – rysunek – grafika”


Muzeum Etnograficzne, ul. Krakowska 10
Cygańska Wiosna
19.00 – 23.00
– rozpalenie ogniska
– zwiedzanie międzynarodowej wystawy poplenerowej artystów romskich „Jaw dikh”
– przedstawienie teatralne o Papuszy „Zrodził mnie las” – reż. R. Choiński
– pokazy romskich filmów w Lamusie
– fotografowanie rodzinne w monidle
– promocja regionu – Stowarzyszenie „Zielony Pierścień Tarnowa”
– zabawa przy ognisku
Gwiazda wieczoru:
romski zespół Parni Luludziori z Olsztyna

Cygańska Wiosna – projekt finansowany przez rządowy Program na rzecz społeczności romskiej w Polsce


Zamek w Dębnie
Nocne zwiedzanie zamku     18.00 – 23.00
Przez cały czas trwania Nocy Muzealne, w sieni na parterze będzie trwała prezentacja materiałów archiwalnych w formie multimedialnej ( historia muzeum i jego działalność kulturalno – edukacyjna, znamienici goście, muzeum od „kuchni”, krótkie filmy realizowane prze telewizję….)
18.00 – Majowy Wieczór z Piosenką – koncert w wykonaniu uczestników zajęć wokalno – aktorskich prowadzonych w MOK w Brzesku.
19.00 – 22.00 – niecodzienne zwiedzanie zamku w grupach 25-osobowych z przewodnikiem (w świetle świec pojawi się  Duch pięknej Tarłówny,  w buduarze inna tajemnicza Dama zwróci uwagę przechodzących swoim wykwintnym rokokowym ubiorem i uczesaniem, w Sali Rycerskiej po sarmacku powita wszystkich Mikołaj Tarło, Kaplica zamkowa będzie miejscem krótkiej refleksji i rachunku sumienia – np. leżenie krzyżem na zimnej posadzce, w Piwnicach Zamkowych będzie można napotkać moce nieczyste zjawiające się pod postacią Kata i Wiedźmy.)
Wzgórze zamkowe będzie areną dla historycznych scen i interaktywnych spotkań z publicznością (konni rycerze)
Pracownicy muzeum oraz wolontariusze będą w strojach historycznych.
Dla wszystkich uczestników Nocy Muzealnej przewidziany jest catering przygotowany przez organizatorów.

Partner Nocy Muzeów
BWA Galeria Miejska, Dworzec PKP, Plac Dworcowy 4
– ekspozycja fragmentów Panoramy Siedmiogrodzkiej
– wystawa „Z tarnowskiej kolekcji” – Zofia Stryjeńska

Info: Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.