Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Miasto przeżywa najazd gości - IV Forum Inwestycyjne

Miasto przeżywa najazd gości - IV Forum Inwestycyjne

Wydarzenie zainaugurowane zostało konferencją prasową z udziałem m.in. przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunta Berdychowskiego, ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada, prezesa grupy Tauron Polska Energia Dariusza Lubery, prezesa Azotów Tarnów Jerzego Marciniaka, wicemarszałka Województwa Małopolskiego Romana Ciepieli oraz szefa tarnowskiego samorządu Ryszarda Ścigały. W spotkaniu wzięły udział media ogólnopolskie oraz lokalne. Rozmawiano na temat najważniejszych procesów prywatyzacyjnych w Polsce, padały pytania o konsolidację sektora wielkiej syntezy chemicznej. Podkreślano rolę Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, jako prologu do Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Do Tarnowa przyjechało wielu znamienitych gości między innymi Yurii Yakovlev, reprezentujący Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy, profesor Bernardo Bortolotti z Uniwersytetu w Turynie, wysokich rangą pracowników administracji rządowej wielu krajów europejskich. Jednym z głównych tematów rozmów jest podsumowanie dwudziestu lat transformacji gospodarczej i ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W spotkaniach bierze udział prawie 300 uczestników z 17 krajów. Ma to niekwestionowane znaczenie w zakresie zarówno kontaktów biznesowych, jak i wizerunku oraz prestiżu Tarnowa na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

Przypomnijmy, że Forum Inwestycyjne w Tarnowie to wydarzenie towarzyszące Forum Ekonomicznemu w Krynicy. Tegoroczna edycja ma wyjątkowe znaczenie, bowiem wpisuje się w ciąg ogólnopolskich wydarzeń związanych z przewodnictwem Polski w Radzie Unii Europejskiej. Udało się wpisać Tarnów w oficjalny kalendarz polskiej prezydencji i zaprosić do nas kluczowych polityków odpowiadających za gospodarczy rozwój Europy – podkreśla minister Grad. Cieszę się, że dzięki Forum dochodzi do wielu rozmów o charakterze gospodarczym, wymiany kontaktów biznesowych, to duża szansa także dla firm lokalnych. Wydarzenie to, w sposób oczywisty, podnosi rangę miasta, na które właśnie w tym czasie zwrócone są „oczy” całego kraju – podsumowuje prezydent Ryszard Ścigała.

Forum inwestycyjne w Tarnowa potrwa dwa dni. W środę po południu goście przeniosą się do Krynicy, gdzie jednym z panelistów będzie prezydent Ryszard Ścigała.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.