Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Matylda „Nadzieja” Baczyńska

Matylda Nadzieja Baczyńska Młoda i utalentowana aktorka Tarnowskiego Teatru wyróżniona nagrodą przyznawaną przez Radę Miasta Tarnowa podczas Zderzeń 2012.

Nagroda „Nadzieja Roku” przyznawana od trzech lat, za oryginalność, wartość, poziom oraz inne walory uznawane za ważne dla oceny osiągnięć twórczych miedzy innymi w dziedzinie teatru. W tym roku trafiła do Matyldy Baczyńskiej. Laureatka odebrała ją z rąk władz Miasta, podczas uroczystej inauguracji Święta Miasta Tarnowa w Teatrze im. L. Solskiego. Matylda Baczyńska zapytana o plany i marzenia na przyszłość, skromnie odpowiada Bardzo bym chciała zaistnieć na dużym ekranie, zagrać na przykład u boku Piotra Fronczewskiego lub Nicolasa Cage’a. Przyznam to duże zaskoczenie, zwłaszcza że nie jestem rodowitą tarnowianką, ale cieszę się, że jestem doceniana w naszym mieście.

Przypomnijmy Matylda Baczyńska, absolwentka wydziału aktorstwa dramatycznego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Do zespołu Tarnowskiego Teatru dołączyła w 2011 roku debiutując w spektaklu „Tajemniczy ogród” w reż. T. Obary i w bardzo krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Teatru im. L. Solskiego. Można ją także zobaczyć w spektaklach: „Czego nie widać , „Powrót krasnoludków”, „Makbet”, „Trzy siostry”, „Blackbird”. Obdarzona talentem wokalnym (spektakl „Solski o …miłości. Aktorzy śpiewają”). Prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach „Talii Bez Barier”. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele ról teatralnych, filmowych (m.in. „Korowód”, „Święty interes”) oraz serialowych („Plebania”, „Ludzie Chudego”, „Rezydencja”, „Julia”).


Na zdjęciu Matylda Baczyńska jako Una w spektaklu „Blackbird

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.