Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Martyna Wojciechowska w Tarnowie, czyli życie na 100%

Martyna Wojciechowska w Tarnowie, czyli życie na 100%National Geographic Polska i Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu podróżniczego: ...za horyzont domu, zapraszają w dniach 28.01 – 11.02.2012 r. na wystawę fotografii: „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%” oraz spotkanie z podróżniczką dnia 28.01 o godz. 15.00 (wstęp wolny).

Trzydzieści zdjęć z najodleglejszych zakątków świata, to zatrzymane w kadrze niecodzienne historie znanej dziennikarki i podróżniczki, redaktor naczelnej National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler.

Motywem przewodnim zdjęć „4 żywioły - Martyny Wojciechowskiej życie na 100%" są ogień, woda, powietrze i ziemia, które, jak powiedziała Martyna - drzemią w niej od zawsze i stanowią niecodzienny miks jej zainteresowań, charakteru i potrzeb w stawianiu sobie coraz to nowych wyzwań. Martyna Wojciechowska od wielu lat znana jest z zamiłowania do życia w stylu adventure. Na swoim koncie ma m.in. start w rajdzie Dakar (premiera książki „Automaniaczka. Od Rometa do rajdu Dakar." już w listopadzie), jako jedna z nielicznych kobiet na świecie zdobyła Koronę Ziemi, czyli siedem najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach (w tym Mount Everest, jako druga Polka), z dużym powodzeniem realizuje też trzeci sezon programu „Kobieta na krańcu świata" dla telewizji TVN, który stanowi owoc poszukiwań niezwykłych ludzkich historii. I właśnie z powodu tej nieustannej potrzeby przybliżania ludziom świata i dzielenia się przeżyciami, zrodził się pomysł na wystawę „4 żywioły...".

Wierzę, że mamy jedno życie i powinniśmy je przeżyć na 100 procent. Dlatego nieustannie podnoszę sobie poprzeczkę i nie tylko marzę, ale po prostu mam odwagę konsekwentnie te marzenia realizować. Zapraszam wszystkich serdecznie do mojego świata rozpiętego pomiędzy 4 żywiołami - zachęca Martyna Wojciechowska.

Miesięcznik National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 120 lat wstecz. Za tym tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało ponad 8 tys. grantów. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie na świecie ukazują się 34 wydania lokalne magazynu National Geographic, a co miesiąc czyta go blisko 40 mln ludzi.

Polskie wydanie National Geographic ukazuje się od 1990 roku. Miesięcznik prezentuje na łamach spektakularne zdjęcia i publikacje z całego świata, a także lokalne reportaże. Co roku organizuje Wielki Konkurs Fotograficzny (od 2005 r.), który stał się najpopularniejszą imprezą tego typu w Polsce, zaś w dowód uznania dla wybitnych naukowców, podróżników i eksploratorów redakcja przyznaje nagrody „Travelery"

Info: CSM

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.