Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Marcin Dzieński brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Rozgrywane co dwa lata wspinaczkowe Mistrzostwa Europy ponownie zagościły u podnóża Mont Blanc. Jedyny medal dla Polski wywalczył w Chamonix Marcin Dzieński (Grupa Azoty Geronimo AZS Tarnów), zajmujac 3 miejsce.  

 

Już od rundy kwalifikacyjnej Marcin Dzieński mógł zostać zaliczony do grona liczących się pretendentów na medalowe pozycje uzyskując trzeci czas. Biegi finałowe tarnowianin rozpoczął od pojedynku z Ukraińcem Jarosławem Gontarykiem, aby następnie spotkać się z Aleksandrem Szilowem o awans do półfinałów. Ze względu na połączenie Mistrzostw Europy z Pucharem Świata i awans Chińczyka Qixin Zhonga - wygrany bieg z Rosjaninem gwarantował Dzieńskiemu europejski medal. Dramatyczny bieg został jednak rozegrany o wejście do ścisłego finału z Daniło Boldyriewem, aktualnym mistrzem i rekordzistą świata. Niestety Polakowi zabrakło 0.19 sekundy do pokonania Ukraińca. Tym samym Dzieńskiemu, który zapewnił sobie już brązowy medal ME, pozostawała walka o ten sam kolor krążka w PŚ. Ostatni pojedynek jednak przechylił na swoją stronę wspomniany Chińczyk wygrywając minimalnie o 0.1 sekundy! Tytuły mistrzowskie powędrowały w tym roku do Francuzki Anouk Jaubert oraz Czecha Libora Hrozy.

 

Obecny sezon nie zapowiadał się tak dobrze dla 22-letniego tarnowianina. Przeciążeniowa kontuzja której nabawił się jeszcze w zeszłym roku uniemożliwiła w pełni przygotowania przedsezonowe, a jakby jeszcze tego było mało to wciąż ręka nie powróciła do 100% sprawności. Niemniej Marcin Dzieński utrzymuje solidny poziom nie tylko zdobywając brązowy medal ME, ale również plasując się wysoko w cyklu Pucharu Świata, w którym przed ostatnią odsłoną zajmuje 4 lokatę z minimalną stratą do strefy medalowej.

 

„Atmosfera na zawodach w Chamonix jest zawsze niepowtarzalna: świetny spiker oraz DJ rozkręcający kilkutysięczną żywiołową publiczność, a ściana wspinaczkowa na tle Mont Blanc i Aiguille du midi – w takim klimacie, aż chce się startować” – komentuje Marcin Dzieński – „Mimo, że nie udało się poprawić wyniku sprzed dwóch lat (wicemistrzostwo Europy – przyp.red.) to i tak jestem bardzo zadowolony, bo jest to trudny dla mnie sezon ze względu na nieustającą rehabilitację ręki.”

 

Kolejna międzynarodowa impreza wspinaczkowa odbędzie się na początku sierpnia w Katowicach, gdzie zmierzą się po raz pierwszy w historii studenci walcząc o europejski czempionat.

 

Pozostałe wyniki Polaków:

 

alt

5m. – Edyta Ropek

7m. – Aleksandra Rudzińska

9m. – Klaudia Buczek

15m. – Patrycja Chudziak

16m. – Anna Brożek

20m. – Monika Prokopiuk

20m. – Jędrzej Komosiński

22m. – Rafał Hałasa

27m. – Michał Lewicki

32m. – Marek Wójcik

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.