Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Mały Książę na deskach tarnowskiego teatru

Mały Książę w Tarnowskim TeatrzeNajbliższa premiera Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego to ponadczasowa baśń Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”, którą w formie muzycznego widowiska przygotowuje Cezary Domagała.

Któż z nas nie zachwycał się i nie wzruszał losami małego przybysza z planety B 612, który na pustyni Sahara spotyka pilota zmuszonego do awaryjnego lądowania? Któż z nas nie czytał w dzieciństwie, a także wielokrotnie później, „Małego Księcia”?

Dla wszystkich, którzy zachwycili się poetycką opowieścią Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, dobra wiadomość – już w czerwcu będą mogli obejrzeć losy swej ulubionej postaci literackiej na scenie Solskiego, w muzycznym przedstawieniu dla całej rodziny.

Spektakl przygotowywany jest w ramach projektu „Cztery Talie Roku” i będzie premierą tarnowskiego teatru na Małą Talię – przegląd spektakli dziecięcych, który adresowany do najmłodszych widzów.

Reżyserii podjął się Cezary Domagała – doświadczony reżyser, który już 11 razy przenosił w różnych teatrach „Małego Księcia” na scenę.

Próby w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego poprzedził casting do tytułowej roli. Spośród wielu kandydatów, wybranych zostało trzech chłopców: Filip Gieracki, Filip Kubala i Michał Niedbała.

Warto przypomnieć, że Cezary Domagała zrealizował już raz w Tarnowie „Małego Księcia”. Było to w 1995 roku, a jednym z wykonawców głównej roli był Marcin Hycnar – dziś znany i ceniony aktor młodego pokolenia.

Czy podobny sukces czeka obecnych młodych aktorów? Przekonamy się już niebawem – premiera na Dużej Scenie Teatru Solskiego 4 czerwca 2011 roku!

Przedstawienie zostało zrealizowane został w ramach projektu „Cztery Talie Roku - Mała Talia 2011". Serdecznie zapraszamy.

źródło: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.