Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Małopolska Noc Naukowców 2013

Małopolska Noc Naukowców 2013Małopolska już po raz siódmy odkrywa swoje naukowe tajemnice. Po dotychczasowych sześciu edycjach mogłoby się wydawać, że już wszystko zostało pokazane, wszystkie tajniki nauki zostały zgłębione i tak naprawdę nic już nie zaskoczy uczestników. Ale jednak nie! Co więcej, przygotowaliśmy jeszcze większą moc atrakcji i niespodzianek.

W tym roku zabieramy wszystkich miłośników nauki – tych obecnych i przyszłych –
w niezwykłą podróż do świata nowoczesnych technologii.

Pierwszoplanową rolę podczas tej jedynej w roku Nocy grać będą naukowcy. Wszystkim uczestnikom zaprezentują się nie tylko podczas swojej codziennej pracy, ale wcielą się też w zupełnie inne role – aktorów, reżyserów, a nawet zostaną głównymi bohaterami talk show.

Wydarzenie odbędzie się w czterech miastach Regionu – w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach, w aż 46 lokalizacjach.

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Poprzez pryzmat odkryć, ważnych dla rozwoju różnych dziedzin nauki, podkreślone zostanie znaczenie pracy naukowców dla naszego życia, a także fakt, że bycie naukowcem to świetny i niesamowicie fascynujący pomysł na karierę zawodową.

Noc Naukowców to również doskonała okazja, aby pokazać wszystkim Małopolanom jak wielki potencjał naukowy ma Region, w którym mieszkają. W tym roku odkrywamy „inteligentną specjalizację” Małopolski, będącą efektem pracy naszych naukowców. W szczególny sposób chcemy zaprezentować najnowsze osiągnięcia w zakresie ICT, lifescience, energii zrównoważonej i chemii oraz pokazać, że są one istotnym elementem i podstawą rozwoju całej nauki.  Zaprezentujemy więc „od kuchni” nowoczesne technologie, które dynamicznie rozwijają się w Małopolsce – przedstawimy twórców tych niezwykłych odkryć - naukowców i ich ogromny wkład w rozwój innowacyjnych rozwiązań, które np. poprawiają komfort naszego życia, a czasem nawet je ratują.

Noc Naukowców jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej, służącej popularyzacji zawodu naukowca, a przez to zaprezentowania szerokiemu społeczeństwu ich niezwykłej pracy. Wydarzenie odbywa się równolegle w ok. 300 miastach, w 33 krajach.

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2013 w Tarnowie (plik PDF)

 

Koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – Departament Rozwoju Gospodarczego

Projekt „Małopolska Noc Naukowców 2013” współfinansowany jest ze środków 7. Programu Ramowego Unii Europejskie, Akcji Marie Curie.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.