Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Magda Piwowarczyk z zespołem "Mano" w Piwnicach TCK

Magda Piwowarczyk z zespołem Magda Piwowarczyk z zespołem Mano wystąpi 12 pażdziernika (piątek) o godz. 19:30 w Piwnicach TCK. Ze swoim zespołem „Mano”. Magda dała się poznać tarnowskiej publiczności jako wokalistka nieistniejącego już zespołu „Siedem” z którym zwyciężyła opolskie „Debiuty” w 1999 r. oraz wydała dwie płyty „Siedem” i „Pomarańcze”.

Kapela ta dzięki łagodnemu i charakterystycznemu głosowi Magdy wstrząsnęła rynkiem pop-rockowym w Polsce, pod koniec lat 90-tych. Po wygraniu "Debiutów" grupa zagrała wiele znakomicie przyjmowanych koncertów, a ich utwory dwukrotnie znalazły się wśród pięciu najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach. Ale Mano, to zupełnie inna stylistyka…

Muzyka MANO powstała w 2006 r. Jest to swobodna interpretacja różnych stylów, akustycznie pomyślane piosenki czerpiące także z "muzyki świata" oraz jazzu. Muzyczna wolność, prostota i ascetyczność, to najważniejsze cechy tej twórczości, bo MANO to "ręczna robota". Wyjątkowa całość muzycznego przekazu, czyli aranżacja i wykonanie  – jest zasługą członków zespołu:

Magdalena Piwowarczyk - wokal, gitara
Maciek Salus – gitara
Bartek Rojek – perkusjaman2_900
Jacek Bielecki – bas
Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne

Piwnice TCK
12 października (piatek), godz. 19:30
Bilety: 15 zł

 

O zespole:
Magdalena Piwowarczyk - Z wykształcenia historyk sztuki, ukończony UJ w Krakowie. Z zamiłowania wokalistka grająca na gitarze, pisząca muzykę i teksty. Laureatka finału programu Zostań Gwiazdą oraz European Soundmix Show w Amsterdamie. Z grupą Siedem wydała dwie płyty: „Siedem” i „Pomarańcze”, zespół był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut, zwyciężył opolskie Debiuty w 1999 roku. W Tarnowie współpracowała z grupą Cave oraz Wojtkiem Klichem.
Lubi: swobodę i mądrość Joni Mitchell, pozorną niedbałość Laury Marling, potrząsanie nią przez  Petera Gabriela, wrażliwość i siłę Pauli Cole, poza tym: biegać maratony, wspinanie w skałach całego świata, rozpieszczać przyjaciół, upalne dni, lodospady, ciszę na połoninach, ładowanie do upadłego na treningach.
Nie lubi: ludzi, oprócz tych ludzi których lubi, małostkowości, protekcjonalnego traktowania, kaszy gryczanej, pośpiechu, ludzi bez poczucia humoru, głośnych imprez, niedotrzymywania słowa.

Maciej Salus - gitarzysta, aranżer i instruktor muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu.  Przez lata związany z muzykami z kręgu krakowskiego klubu jazzowego „U Muniaka”, gdzie współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, Maciejem Adamczakiem i  Pawłem Kaczmarczykiem. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych m.in. NorFolk – zespół o charakterze rockowo-folkowym, który wydał w tym roku swoją debiutancką płytę) StuntSkunkBang, trio reprezentujące szeroko rozumiany nurt New-jazzowy. Ma na swoim koncie wspólne występy z  Elżbietą Adamiak, Lidią Jazgarz, współpracę z big bandem „Perła Big Band”,  Jest gitarzystą w powołanym z inicjatywy Pawła Jabłońskiego zespole Tango Jazz Project.
Lubi: muzykę improwizowaną, improwizować, filmy, święty spokój i swoich przyjaciół, ludzi i granie dla nich, góry, zbieractwo grzybów i jagód, uczyć gry na gitarze, rozmawiać o życiu i kolekcjonować bratnie dusze, czerpać inspiracje z  twórczości takich artystów jak: Pat Metheny, John Scofield, Scott Henderson, Miles Davis, Jagga Jazzist.
Nie lubi: hałasu i nietolerancji oraz bólu gardła.

Jacek Bielecki - Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie wiolonczeli, wiolonczelista, z zamiłowania basista, na co dzień pracownik Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Był członkiem zespołów: Ziyo oraz Jacek Dewódzki i Revolucja. Jako muzyk sesyjny brał udział w wielu projektach, m.in.: Tribute to Michael Jackson, Przystanek Mrówkowiec, Personel. Obecnie poza Mano udziela się w formacji The Little Creatures i Bzykology. Lubi: wieczorne spacery i spotkania przy herbatce, drinki z palemką pod palmami, wylegiwanie się przed telewizorem, w wolnych chwilach eksperymentuje i improwizuje w kuchni.
Nie lubi: ciepłej wódki, zimnych kobiet i rogali.

Bartek Rojek - Ukończył szkołę muzyczną w klasie perkusji. W wieku 13 lat brał udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusistów (Opole 1994 r.). Absolwent Akademii w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Estradowej). Do 2007r. związany z grupą Up To Date, z którą wydał płytę.  Laureat prestiżowych festiwali: Jazz Juniors, Sax Club Gdynia, Pomorska Jesień Jazzowa, Rura Live Wrocław, Jazz Nad Odrą. Brał udział w festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Tenis Jazz Festiwal, Starzy i  Młodzi Jazz z Krakowie, Oleśnica Jazz Festiwal i wielu innych. Jako muzyk sesyjny współpracuje z wieloma zespołami i muzykami, jak:  P.M.Electric Quartet, Wojciech Klich, Krzysztof Zalewski, Marek  Piekarczyk, Marek Raduli, Jacek Dewódzki, Ania Wyszkoni, Piotr  Cugowski, Adam Baldych, Gieno Loska, Elżbieta Adamiak, Tomek Szczepanik.
Lubi: wędki i wszystko co z nimi związane, las bobas, ogórki kiszone,  grzyby (nie wpływające na stan psychofizyczny), modyfikować bębny, pływać, jeść,  spać (to w pakiecie).
Nie lubi: wykorzystywania, godziny 15, mycia wanny, jak coś mu nie  wychodzi.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.