Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Lotnisko w Tarnowie

Lotnisko w TarnowiePierwszy ważny krok został już zrobiony. Powstanie lotniska na terenie miasta zostało zapisane w Strategii Rozwoju Miasta - Tarnów 2020. Ewentualną budową mogłaby się zając specjalna spółka, w której skład weszłoby miasto oraz podmioty gospodarcze zainteresowane ruchem lotniczym.

Obecnie, na zlecenie Urzędu Miasta, Politechnika Rzeszowska opracowuje studium, które określi m.in. przydatność proponowanych lokalizacji, formę prawną inwestycji (lotnisko, lądowisko) oraz warunki prowadzenia ruchu lotniczego. Kolejny dokument, przygotowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opisujący warunki meteorologiczne w miejscu przyszłego lotniska, jest już gotowy i został przekazany rzeszowskim naukowcom.

Dodajmy, że realny termin rozpoczęcia inwestycji to rok 2017. Samo uzyskanie decyzji środowiskowych może potrwać nawet trzy lata. Pieniądze na dalsze prace dokumentacyjne powinny zostać zapisane w przyszłorocznym budżecie miasta. Budowa mogłaby zostać dofinansowana z funduszy unijnych dostępnych w okresie programowania 2013 – 2020.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.