Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Listopadowe projekcje w ramach cyklu Cinemarzenie

 

alt

Listopadowe projekcje w ramach cyklu Cinemarzenie to spotkanie z kinem europejskim, które zachwyciło publiczność festiwali w Wenecji, Berlinie czy Gdyni. Zaprezentowane przez nas filmy są nie tylko spojrzeniem na świat trzech różnych pokoleń, ale i próbą oddania związanego z tym pełnego spektrum emocji. Od wypełniających naszą codzienność absurdów, przez wzruszenia i konfrontację z trudną przeszłością, po projekcję lęków i niepokojów.

 

Na pierwszy ogień pójdzie film o niebanalnym tytule „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” (projekcja 8 listopada). Jego autorem jest ceniony i wielokrotnie nagradzany szwedzki reżyser Roy Andersson. To pełna skandynawskiego poczucia humoru opowieść o współczesnym Don Kichocie i Sancho Pansie. W ich „role” wcielają się dwaj obwoźni sprzedawcy - Sam i Jonathan, którzy zabierają nas w tragikomiczną podróż przez życiowe absurdy. Nowy film Anderssona, bardzo mocno utrzymany w jego stylistyce, okazał się największym wygranym ubiegłorocznego weneckiego festiwalu, w efekcie czego reżyser wyjechał z Lido ze Złotym Lwem.

 

W zupełnie inne tony uderzyć postanowił Brytyjczyk Andrew Haigh. Jego film „45 lat” (15 listopada) to przejmująca opowieść o konfrontacji z trudną, bolesną przeszłością. Wszystko zaczyna się dość niewinnie, kiedy para głównych bohaterów - Kate i Geoff - przygotowuje się do celebrowania okrągłej rocznicy swego ślubu. Wszystko przebiega zgodnie z planem aż do momentu, gdy mężczyzna otrzymuje tajemniczy list. Wystarcza on, by zasiać ziarno wątpliwości w zgodnym i statecznym, wydawałoby się, związku. „45 lat” opiera się w dużej mierze na fantastycznych kreacjach doświadczonych aktorów - Charlotte Rampling oraz Toma Courtenaya, którzy za swoje role nagrodzeni zostali na festiwalu w Berlinie. 

 

Ostatnie listopadowe spotkanie (22 listopada) to próba zmierzenia się z zupełnie innym lękiem. „Intruz” to osobliwa historia przemocy, której sprawcą, ale i ofiarą, jest nastoletni John. Pełnometrażowy debiut niezwykle utalentowanego Magnusa von Horna to chłodny, ascetyczny portret społecznego wykluczenia i życia z niemożliwym do zmazania piętnem. Film, który swoją światową premierą miał na festiwalu w Cannes, doceniony został także w Gdyni, gdzie zdobył nagrody za reżyserię, scenariusz i montaż. Mocne, odważne i bezkompromisowe kino. 

 

Projekcje połączone z dyskusją odbywają się w niedziele 8, 15 i 22 listopada o godzinie 16 w tarnowskim kinie Marzenie (ul. Staszica 4).

Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej. Zachęcamy też do śledzenia fanpage’a cyklu na Facebooku!

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.