Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Lena Romul otworzy nowy sezon jazzowy w TCK

Lena Romul otworzy nowy sezon jazzowy w TCKLena Romul (23 lata) kompozytorka, wokalistka, saksofonistka, 11 października otworzy nowy sezon Jazzowy w Piwnicach TCK. Będzie to jej kolejna wizyta w Tarnowie. Do tej pory mieliśmy już okazję ją poznać z występów u boku m.in. Wojtka Pilichowskiego i Mariki.

Finalistka IV edycji programu "Mam Talent", laureatka głównych nagród na konkursach jazzowych (Jazz Juniors, Bucharest Jazz Festival), w styczniu wydała swoją debiutancką płytę "Industrialnie/Instynktownie". To właśnie z Projektem Instynktownie przyjeżdza do Tarnowa promować album w ramach jesiennej trasy koncertowej, która obejmie 5 weekendów w całej Polsce.

Koncert zawiera wiele nastrojowych piosenek osadzonych w akustycznym klimacie. Nie zabraknie również solowych partii instrumentalnych. Brzmienie Projektu Instynktownie współtworzą zdolni muzycy młodego pokolenia.

Warto spędzić przyjemny wieczór w Piwnicach TCK z muzyką Leny Romul, zwłaszcza, że zespół wykona również kilka utworów premierowych, które jesienią będą zarejestrowane w studio nagraniowym na kolejny album artystki. Po koncercie będzie można kupić debiutancki album "Industrialnie/Instynktownie".

Na album "Industrialnie  Istynktownie" składają się dwie płyty. Pierwsza, "Industrialnie", nasycony jest miejskim zgiełkiem, szybkim tempem, tekstami Leny, które odkrywają zakamarki jej duszy, elektronicznymi i gitarowymi brzmieniami. Wyimprowizowany na 6 komputerach, jest niezwykłym, zahaczającym o pop, eksperymentem muzycznym. Drugi, "Instynktownie" wycisza, wprowadza w akustyczny trans, uspokaja nerwy, ciepłem instrumentów (saksofon, kontrabas, fortepian, gitara, perkusja) zespala ciało z sercem odbiorców bezpośrednio po usłyszeniu pierwszego dźwięku. Premiera albumu odbyła się w styczniu 2013 r.

Skład zespołu:
Lena Romul - wokal, saksofony
Patryk Kraśniewski - instrumenty klawiszowe
Piotr Rubik - gitara elektryczna
Grzegorz Piasecki - kontrabas, gitara basowa
Jerzy Markuszewski - perkusja

Organizator koncertu:
Tarnowskie Centrum Kultury - Instytucja Kultury Miasta Tarnowa

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.