Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Lao Che o koncercie na 3 Maj się Zdrów

Lao Che o koncercie na 3 Maj się ZdrówLubią zmieniać stylistykę, bawić się, poszukiwać czegoś elektryzującego. To, co ich elektryzuje coraz częściej jest interesujące także dla słuchaczy. Dotychczas każda płyta była związana z nieco innym konceptem i odmiennym brzmieniem. Ostatni koncertowy album pozwolił na skupienie materiału z różnych okresów, niektóre piosenki zostały przearanżowane. Tego właśnie materiału będą mogli posłuchać wszyscy, którzy pojawią się na Festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW w Wierzchosławicach. Wstęp na koncert, który rozpoczyna się o godzinie 20-ej jest bezpłatny.

Najwięcej piosnek, które zabrzmią obok Centrum Kultury Wsi Polskiej pochodzi z płyt: Gospel, Prąd stały / Prąd zmienny oraz Soundtrack. O pierwszej z nich – najpopularniejszej - lider zespołu Spięty powiedział, że pokazuje człowieka rozdartego między duchowością a religią. W wywiadzie przed festiwalowym koncertem autor tekstów Lao Che mówi też, że kiedyś był członkiem grupy, która studiowała Biblię.

- To była fajna podróż, bo to mądra Księga i jak się znajdzie do niej odpowiedni klucz daje wiele odpowiedzi na pytania dręczące człowieka. Że jest ułomny, poszukuje, idzie, upada, wstaje itd. Normalne, ludzkie sprawy. Tak, że fajnie się z tym wziąć za bary – opowiada Hubert Dobaczewski. Płyta Prąd Stały / Prąd Zmienny to – jego zdaniem - dużo absurdu i czarnego humoru. Z kolei Soundtrack jest albumem zawierającym muzykę do filmu, który dotychczas nie powstał i niedopowiedzianych obrazów.

W wywiadzie, którego można posłuchać pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=woJiUp-clLY Spięty opowiada także o nowym materiale na powstającą właśnie płytę. Muzyka została skomponowana w wyniku żywiołowej interakcji w zespole. Na płycie będzie zdecydowanie więcej gitarowych brzmień niż ostatnio. Zdaniem Huberta Dobaczewskiego grupa swoją piętnastoletnią obecność na polskiej scenie muzycznej zawdzięcza wzajemnemu słuchaniu się i dbaniu o siebie. Spięty mówi też o tym, że najważniejsza jest dla niego rodzina, choć bardzo go cieszy, że przy okazji weekendów może koncertować i pielęgnować swoją pasję czyli granie.

Przypomnijmy, że w ramach festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW przed Lao Che w Wierzchosławicach zagra Big Contest Band z gościnnym udziałem Piotra Kity. Początek o 18-ej. Natomiast w ciężkowickim amfiteatrze także 3 maja o 16.30 zaplanowano debiuty DJ-ów, o 17.30 zagra DJ R.K.Mechanics, zaś o 18.30 znane przeboje rocka i muzyki pop przypomni grupa New Cafe. 4 maja w Tuchowie na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej blok muzyczny otworzy Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, a zakończy go o 19.30 Projekt Grechuta zespołu Plateau.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.